×

Idealny podkład pod panele

Idealny podkład pod panele

Jaki podkład pod panele warto wybrać? Dużo osób zadaje sobie to pytanie gdy zmienia właśnie podłogę w swoim domu. Są niestety źródła, które podają, że panele podłogowe można czasami układać nawet bez podkładu. Jednak jest to niewłaściwe stwierdzenie, a podkład należy położyć pod każdą podłogą stworzona z paneli. Profesjonalne podkłady pod panele nie tylko przeciwdziałają uszkodzeniom samej podłogi panelowej, czym przedłużają jej żywotność, ale przede wszystkim gwarantują domownikom izolację termiczną i akustyczną.

Chcąc położyć panele we własnym domu nie powinniśmy zupełnie zastanawiać się czy warto użyć podkładu czy nie. Należy bowiem od razu rozważyć jaki rodzaj podkładu będzie najlepszy, aby gwarantował nam wspaniałą izolację cieplną oraz akustyczną. Istnieje na rynku wiele zakładów zajmujących się sprzedażą różnego rodzaju podkładów pod panele, nie wszystkie jednak dają gwarancję pełnej satysfakcji z ich zastosowania.

Przed ostateczną decyzją co do rodzaju podkładu jaki wybrać warto zwrócić uwagę na mnóstwo istotnych czynników, których wiele osób nie bierze wcale pod uwagę. Mogą mieć one bowiem olbrzymi wpływ na to, który rodzaj podkładu okaże się najlepszy do naszego domu. Jeśli przykładowo mamy zainstalowane w domu ogrzewanie podłogowe, musi być do niego zastosowany dobrany podkład poliuretanowo-mineralny lub polietylenowy. Tworzywa te wyróżniają się wysoką gęstością (PEHD), dzięki czemu jest to najlepszy podkład na ogrzewanie podłogowe z obecnie dostępnych na rynku. Posiada on bowiem najniższy opór cieplny, co zapewni bardzo wysoką efektywność instalacji grzewczej.
Jeśli jednak mieszkamy nad pomieszczeniem nieogrzewanym lub słabo izolowanym, a nie mamy ogrzewania podłogowego, warto kupić dobry podkład pod panele, który z pewnością zrekompensuje nam straty ciepła. Doskonałym rozwiązaniem będzie tutaj podkład wykonany z polistyrenu.
Osoby mieszkające w blokach, przy wyborze podkładu pod panele skupią się pewnie na innej bardzo ważnej dla nich rzeczy, mowa mianowicie o izolacji akustycznej. Wiedzą oni bowiem doskonale jak z piętra poniżej rozchodzą się przeróżne dźwięki transmisyjne, które przenikają przez strop. Słychać głośniejsze rozmowy sąsiadów czy zabawy ich dzieci. Równie dobrze w drugą stronę stukaniem w podłogę możemy także zakłócać ich spokój. Niestety nie jesteśmy w stanie zupełnie wyeliminować tych dźwięków. Możemy jednak je zredukować stosując podkład wyciszający pod panele.
Niezależnie jednak od tego jakiego rodzaju podkładu szukacie, niewątpliwie znajdziecie go w sklepie internetowym Podłogi24.net. Przedsiębiorstwo to posiada bowiem w ofercie bardzo dobre podkłady wyciszające pod panele, których zdolność tłumienia dźwięków wynosi aż 19 decybeli. Jeśli natomiast zainwestowaliście już w ogrzewanie podłogowe, w ofercie sklepu znajdziecie także podkład pod panele na posadzki z ogrzewaniem podłogowym. Po za tym dostaniecie tam również panele podłogowe oraz wszelkie potrzebne akcesoria do ich zamontowania.