×

Do kogo się zgłosić po porady dietetyczne?

Do kogo się zgłosić po porady dietetyczne?

Czasami nieco zagubiliśmy się w naszej wadze. Najczęściej niekontrolowanie tyjemy. Wynika to z niezdrowego jedzenia, braku ruchu, czy też stresującego trybu życia. Bywa różnie. Jednak pamiętajmy, że z każdej sytuacji jest wyjście. Warto pokusić się o pomoc specjalisty w tym temacie.

Skorzystaj z porad dietetycznych

Co jak co, ale gdy mamy nadmiar kilogramów, to potrzebna jest nam pomoc odpowiednia. Nie możemy działać na własną rękę, ponieważ czasami niechcący można popełnić znaczący błąd i tym samym doprowadzić się do jeszcze gorszego stanu. Polecamy od razu skorzystanie z pomocy dietetyka.

Porady dietetyczne są na pewno ważne i wartościowe. Ważne jest także to, kto ich udziela. Gdy jest to https://alicjajarosz.pl/ to możemy być spokojni. Jej porady okazują się strzałem w dziesiątkę. Bardzo cieszy nas to, że nie musimy absolutnie obawiać się, że będziemy głodni, czy też w jadłospisie znajdzie się coś czego nie lubimy. Na pewno to się nie wydarzy.

Podczas pierwszej wizyty musimy powiedzieć jakie mamy oczekiwania i niczego nie zatajać. Gdy chcemy zostać weganinem, to od razu postawmy na jadłospis wegański. Wiadomo, że to wszystko jest dla naszego organizmu trudne, szczególnie, gdy byliśmy przyzwyczajeni do innego jedzenia.

Na pewno dietetyk o wielu ważnych kwestiach nam powie. Będąc pod opieką fachowca sami od siebie będziemy się czuli bezpieczni, a po drugie zmotywowani. Wiadomo, że są wizyty kontrolne, podczas których chcemy wypaść jak najlepiej.

Wyznacz sobie cel

Musimy od początku swojej drogi wyznaczyć sobie cel. Cel musi być możliwy do osiągnięcia. Na pewno nie może to być zrzucenie dwudziestu kilogramów w miesiąc. Jest to nie tylko niemożliwe, ale także niebezpieczne. Zbyt szybka utrata wagi może się skończyć efektem jojo. W odchudzaniu się nie ma niczego gorszego od efektu jojo. Skutecznie nas zniechęci i do tego będziemy pomimo wyrzeczeń wyglądać jeszcze gorzej. Na pewno nie dojdzie do tego trzymają się porad dietetycznych wspomnianej dietetyczki.