×

Dobry psycholog w Warszawie

Dobry psycholog w Warszawie

Świat wokół nas z dnia na dzień staje się coraz bardziej wymagający. Każdy człowiek zmaga się z małymi bądź dużymi problemami i  niekiedy jest postawiony przed trudnymi decyzjami.  Mnóstwo  obowiązków, stres w pracy do tego szybkie tempo życia i wielu ludzi  nie daje sobie z tym rady.   Jesteśmy coraz mniej odporni.  Ogromne  znaczenie ma tutaj również  presja otoczenia, a i problemy dnia codziennego, dotykające nas choroby odznaczają swoje piętno na naszym zdrowiu psychicznym.  Można powiedzieć wręcz, że stres jest nieodłącznym elementem naszego życia. Coraz częściej  pojawia się również sformułowanie, że jest to choroba cywilizacyjna, a ogrom Polaków przyznaje, że odczuwa jego negatywny wpływ na stan zdrowia psychicznego i fizycznego. Nie każdy z nas potrafi  poradzić sobie z problemami i rozładować emocje. Większość dusi je w sobie co w konsekwencji powoduje pojawienie się różnego rodzaju chorób psychicznych na przykład…   depresji.
Nie tylko przywołane wyżej przykłady  wpływają negatywnie na stan naszego zdrowia psychicznego. Wbrew pozorom  ogromne  znaczenie ma tutaj również  brak ruchu,  niewłaściwa  dieta oraz różnego rodzaju nałogi. W połączeniu ze stresem w pracy oraz długotrwałym przemęczeniem mogą siać  ogromne  spustoszenie w naszym organizmie, a czasami nawet zagrażać naszemu życiu.


Gdzie  musimy  w takim razie szukać pomocy? Czy sięgnąć po nią do psychiatry bądź psychoterapeuty? Jak otworzyć się z problemami   przed zupełnie obcą osobą? Wielu z nas  nadal  uważa to za temat tabu i nie chce przyznać się, że  spotkał ich tego typu problem.  Tym bardziej, że każdy  człowiek  jest inny, ma inne doświadczenia życiowe i inaczej przeżywa życie, a w dodatku nie ma na świecie dwóch identycznych problemów z takimi samymi rozwiązaniami.
Świat wokół nas coraz bardziej  nagłaśnia tematy związane z naszym zdrowiem psychicznym, z którymi w dzisiejszych czasach  boryka się człowiek. W  radio  pojawiają się programy, w których goszczą znani psychoterapeuci poruszający problem choroby cywilizacyjnej, ale  też w czasopismach znajdują się specjalne  kolumny  z cennymi radami psychologów lub psychoterapeutów. Jednak nawet najbardziej profesjonalne i kompetentne media nie przeżyją za człowieka jego życia,  nie rozwiążą jego problemów, które pojawią się na jego drodze i nie podejmą za niego  właściwych  decyzji. Nie zrobi tego   też  najlepszy psychoterapeuta… jednak może pomóc człowiekowi odnaleźć właściwą drogę oraz  znaleźć odpowiednie sposoby  na radzenie sobie z problemami.  Wykorzystując  własną wiedzę oraz doświadczenie  jest w stanie  pomóc nawet najbardziej zagubionemu człowiekowi odkryć samego siebie.
Wraz z nagłośnieniem tematu choroby cywilizacyjnej  jak grzyby po deszczu  tworzą się  nowe poradnie  psychologiczne i psychoterapeutyczne. Wkoło aż roi się od tego  rodzaju  ośrodków, a na wielu bilbordach  widoczne są związane z nimi reklamy: „dobry psycholog warszawa”, „ terapia rodzin warszawa”, „terapia uzależnień warszawa”, „diagnoza psychologiczna warszawa”, zachęcające do skorzystania z konsultacji. Jeśli  spotkał Cię podobny problem  nie wierz wszystkim reklamom i udaj się do właściwej osoby, która  potrafi  Ci pomóc i posiada  odpowiednie doświadczenie.
Znanym i kompetentnym  psychoterapeutą, niejednokrotnie goszczonym i udzielającym swoich porad w  mediach jest Jolanta Szczepaniak. To nie tylko zwyczajny psycholog, jest także terapeutą uzależnień, doradcą zawodowym oraz coachem. Jak sama o sobie mówi: „nie jest człowiekiem orkiestrą, a jej kompetencje służą jednemu – realnej pomocy w uzyskaniu dobrostanu”.  Pomaga ludziom w różnych sytuacjach  życiowych, w wyjściu z depresji, w  naprawie  związku, a czasami w  odkryciu   swojego wewnętrznego „ja” i uwolnieniu ukrytego w człowieku potencjału. Każdy  z nas  jest inny, ma swoją własną  historię z charakterystycznymi dla niego celami, namiętnościami, a przede wszystkim… lękami.
Mając świadomość i analizując  działanie  określonych mechanizmów generujących problemy  psychoterapeuta  potrafi je przezwyciężyć używając do tego odpowiednich narzędzi.   Pani Jolanta zajmuje się nie tylko psychoterapią indywidualną,  specjalizuje się również   w psychoterapii par i rodzin wykorzystując do tego  kilka szkół psychoterapii. Jej praca  jest jej życiową pasją, dlatego czerpie  bardzo dużo   przyjemności z dzielenia się swoją wiedzą i doświadczeniem z innymi ludźmi prowadząc kiedy tylko  zajdzie taka potrzeba warsztaty edukacyjne, profilaktyczne i rozwojowe. Wielkim osobistym przeżyciem jest dla niej możliwość niesienia pomocy innym i wyprowadzania ich z zakrętów, które  pojawiają się na ich drodze, gdyż sama odczuła na sobie pozytywny wpływ psychoterapii.


Jeśli potrzebujesz znaleźć odpowiedzi na mnóstwo nurtujących Cię pytań związanych z Twoim zdrowiem psychicznym albo jedynie porady eksperta skorzystaj z jej pomocy, a na pewno odzyskasz radość życia i znajdziesz swoje wewnętrzne „ja”.  Jeśli wpiszesz w internecie frazy: „terapia par warszawa”, „psychoterapia par warszawa”, „psychoterapia rodzin warszawa”, „psychoterapia warszawa” na pewno ją znajdziesz i odmienisz  swoje życie.