×

Gdzie najlepiej wziąć kredyt?

Gdzie najlepiej wziąć kredyt?

W codziennym życiu niejednokrotnie pojawiają się różnego rodzaju zaskakujące nas sytuacje, które w dodatku wiążą się z niezaplanowanymi wydatkami. Jeśli żyjemy z miesiąca na miesiąc i nie mamy odłożonych żadnych pieniędzy, może nam to przysporzyć wielu zmartwień. Wystarczy, że będzie to zepsuta lodówka czy chociażby kilkudniowa wycieczka dziecka. Wtedy zastanawiamy się skąd wziąć na ten cel pieniądze.
W takich sytuacjach często szukamy rozwiązania w rodzinie, jednak nie zawsze chcemy, aby wszyscy w niej wiedzieli o naszych zmartwieniach czy kłopotach finansowych. Gdzie w tej sytuacji najlepiej więc szukać pomocy?
Mnóstwo osób borykając się z nieoczekiwanymi problemami finansowymi głównie udaje się więc do banku. Pożyczki gotówkowe są bowiem w ostatnich czasach bardzo często podejmowanymi świadczeniami finansowymi. Niekiedy jednak zdarza się, że do wzięcia kredytu zachęcają nas jeszcze inne rzeczy. Mowa w tym momencie o wydłużonym okresie spłaty lub interesującym oprocentowaniu. Banki oraz przedsiębiorstwa pozabankowe udzielające kredytów gotówkowych wręcz prześcigają się w swoich ofertach, a nawet są skłonne dawać bonusy, aby zwabić klientów.
Zdarzyć się może jednak, że nie będziemy posiadać gotówki, w dodatku nie mając stałego zatrudnienia, co więc zrobić w takiej sytuacji? Zadajemy sobie wtedy pytanie: „Gdzie dostanę kredyt bez zdolności kredytowej?” Banki bowiem przede wszystkim sprawdzają przecież naszą zdolność kredytową. Jeśli więc nie posiadamy stałego źródła zatrudnienia, a w konsekwencji stabilnej sytuacji finansowej, żaden bank nie udzieli nam pożyczki gotówkowej. Najlepszym rozwiązaniem może okazać się tutaj pożyczka na poczcie na dowód. Pożyczka ta będzie na pewno udzielona bez sprawdzenia naszej zdolności kredytowej.
Szukając kredytu w banku często okazuje się, że oprócz zdolności musimy spełniać jeszcze szereg innych warunków. Musimy między innymi założyć konto w danym banku. Jest to bowiem bardzo dobry chwyt marketingowy stosowany przez bank. Konto bankowe zakładamy bowiem na potrzeby chwili, a zwykle kończy się to tym, że nawet po spłacie zobowiązania pozostaje nam w banku konto, za które bank i tak nalicza co miesiąc opłaty. W związku z tym kredyt na poczcie jest naprawdę atrakcyjnym rozwiązaniem.

Warto także wejść na popularne strony internetowe, na których znajdziemy zestawienie kredytów jedynie najlepszych firm pozabankowych. Mowa o takiej stronie jak na przykład zestawienie-pozyczek.pl. Dostaniemy tam bowiem porównanie chwilówek, w dodatku jedynie tych najbardziej atrakcyjnych. Dzięki niej w krótkim czasie otrzymamy zastrzyk gotówki na swoje niespodziewane wydatki, nowy samochód lub chociażby wakacje, a pieniądze szybko będą na naszym koncie.
Różnego rodzaju statystyki wskazują, że kredyty z pozabankowych firm coraz częściej biorą także osoby mające stałe źródło zatrudnienia. Wiąże się to bowiem z mniejszą liczbą formalności niż w przypadku banku.