×

GPS dla dziecka – sprawdź gdzie przebywa nastolatek, gdy jest poza domem!

GPS dla dziecka – sprawdź gdzie przebywa nastolatek, gdy jest poza domem!

Każdy rodzic nastolatka doskonale wie jak trudny jest dla dziecka okres dojrzewania. Nastolatek, który dorasta, wciąż szuka sposobności, aby pokazać wszystkim – zwłaszcza rodzicom – swoją niezależność. Dziecko w tym wieku buntuje się i  jest bardzo drażliwe, z drobnych powodów wywołuje awantury i prowokuje kłótnie.

Taki stan rzeczy nie powinien nas dziwić, ponieważ nasze dziecko zaczyna upodabniać się do dorosłego, a w jego ciele i psychice następuje wiele zmian. Niestety okres dojrzewania wiąże się też z tym, że nastolatek pragnie wywalczyć sobie jak najwięcej wolności, niezależności i prywatności, na co każdy rozsądny rodzić nie będzie w stanie przystać. Nastolatkowie często wychodzą z domu, spotykają się z rówieśnikami, a rodzice muszą wierzyć im “na słowo”, że w czasie, który spędzili poza domem, nie robili nic czego rodzice zabraniają.

gps dla dziecka

To jasne, że nastoletnie dziecko chce chodzić na koncerty, prywatki i chce spotykać się z przyjaciółmi. Rodzice natomiast odchodzą od zmysłów i zachodzą w głowę jak uchronić pociechę przed tym, co może ją spotkać, gdy wychodzi sama z domu. Na wszystkie te zmartwienia jest jedna prosta odpowiedź: GPS dla dziecka. Ostatnio bardzo modne i chętnie noszone przez młodzież są smartwatche z wbudowanym GPS-em, możliwością nawiązywania i odbierania połączeń telefonicznych, oraz funkcją dyskretnego nasłuchu otoczenia dziecka.  Jest to rewelacyjny sposób na sprawdzenie z kim przebywa nastolatek i gdzie się znajduje. Za pomocą aplikacji  zainstalowanej w swoim smartfonie, rodzic o każdej porze dnia i nocy może sprawdzić, gdzie przebywa dziecko z dokładnością do 5 metrów. W ten sposób łatwiej ustrzec nastolatka przed ewentualnymi kłopotami. Jeśli okaże się, że dziecko jest zupełnie gdzie indziej niż miało być, jest to sygnał ostrzegawczy dla rodziców.

Okres dojrzewania jest naturalnym etapem rozwoju każdego człowieka. Należy spróbować to zrozumieć, bo ten czas minie i choć wszyscy go przechodzili zdecydowana większość ludzi pomimo młodzieńczych szaleństw i wybryków wyrosła na porządnych i odpowiedzialnych dorosłych.