×

Gramofony audiofilskie

Gramofony audiofilskie

Współcześnie, gdy rządzi przede wszystkim muzyka odtwarzana przez Bluetooth oraz przeróżne programy na telefonach i tabletach, a po płyty CD sięgamy znacznie rzadziej niż jeszcze parę lat temu, mamy wrażenie, że miejsce płyt winylowych oraz gramofonów jest już tylko w muzeum.
Okazuje się jednak, że dla ogromnego grona miłośników muzyki, gramofon wciąż pozostaje tym najlepszym i wyjątkowym źródłem dźwięku. Z pewnością ma tu znaczenie jego niepowtarzalne brzmienie. Twierdzą oni bowiem, że ma on duszę i ciepło. Wydaje z siebie w dodatku jedyny w swoim rodzaju, charakterystyczny dla tego urządzenia trzask.
Wszystkie te elementy sprawiły, że gramofony wracają do nas i to w wielkim stylu. Wielbiciele tego rodzaju odtwarzaczy mogą cieszyć się nie tylko starymi płytami winylowymi. Popularność gramofonów spowodowała bowiem, że współcześni artyści swoje dzieła wydają coraz chętniej też w tej właśnie postaci. Dzięki czemu na rynku częściej występują nowe płyty winylowe.
Bardzo trafne i wręcz dosłowne jest tutaj powiedzenie, że historia kołem się toczy. Gdy wraz z rozwojem techniki zaczęły pojawiać się na rynku w pierwszej kolejności kasety magnetofonowe, a zaraz za nimi płyty CD, wydawało się wtedy, że nawet gramofony z najwyższej półki będą wyłącznie produktami dla kolekcjonerów. Ich popularność w tym czasie bowiem drastycznie zmniejszyła się. Współcześnie jednak sprzęt ten powraca do łask, a coraz większa liczba zwolenników muzyki odkrywa na nowo zalety tego niezwykłego urządzenia. Dla niektórych ludzi gramofony analogowe od zawsze były i będą jedynym i niezastąpionym źródłem dźwięki, a odtwarzanie na nich muzyki to wręcz rytuał, który pozwala poczuć jej prawdziwego ducha.
Chcielibyście także posiadać w domu ten niezwykły sprzęt i po raz pierwszy lub na nowo odkryć jego ciepło oraz duszę, a poza tym usłyszeć ten jedyny w swoim rodzaju trzask? Na co w takim razie powinniście zwrócić uwagę przy jego wyborze?
Pamiętajmy jednak, że głównie należy zwrócić uwagę na napęd. To od niego bowiem zależy należyte odtwarzanie dźwięku z odpowiednią i jednostajną prędkością. Podstawa gramofonu powinna być także bardzo stabilna. Brak stabilności może generować wibracje, co w konsekwencji może mieć także wpływ na odtwarzaną muzykę.
Warto w pierwszej kolejności odwiedzić stronę internetową https://sonorus.pl. Znajdziecie tam bowiem nie tylko gramofony i sprzęt analogowy, ale także audiofilskie wzmacniacze lampowe najwyższej jakości.

Te unikalne gramofony audiofilskie high end swoją konstrukcję opierają na podstawie stworzonej z płyty granitowej. Duży jej ciężar ma tutaj szczególne znaczenie. Wpływa on bowiem głównie na stabilność gramofonu i skutecznie redukuje drgania pochodzące od silnika. Gramofony high end są w dodatku wytwarzane przez specjalistyczną firmę AD FONTES GRAMOFONY Andrzej Kozłowski z siedzibą we Włocławku. Doświadczenie posiadane przez to przedsiębiorstwo z pewnością przekłada się tu na jakość tych urządzeń.