×

Jeśli decydujemy się na podłogę panelową nie zapominajmy o podkładzie

Jeśli decydujemy się na podłogę panelową nie zapominajmy o podkładzie

Wybierając pokrycie podłogowe do domu czy mieszkania wielokrotnie koncentrujemy się tylko na tym co jest najbardziej widoczne. Wybieramy przeważnie z dwóch rozwiązań. Możemy zainwestować bowiem w drewniany parkiet lub bardzo popularne ostatnimi czasy panele podłogowe. Jeśli wybieramy ostatecznie to drugie rozwiązanie skupiamy się zazwyczaj na odpowiedniej klasie ścieralności. Czym wyższa klasa ścieralności tym dłuższy czas użytkowania paneli. Starannie przy tym dobieramy także ich wzór, aby pasował do pozostałych elementów wystroju wnętrza.

Zapominamy jednak w tym momencie o jeszcze jednej bardzo ważnej rzeczy lub świadomie z niej rezygnujemy. Mowa mianowicie o odpowiednim podkładzie pod panele. Zdarza się bowiem bardzo często, że gdy zdecydowaliśmy się wydać nieco więcej na panele podłogowe, ulegamy pokusie, aby zaoszczędzić na podkładzie. Stwierdzamy, że i tak nikt go przecież nie będzie widział. Jednak jest to olbrzymi błąd. Podkład pod panele jest wręcz nieodzowną ich częścią.

W obecnych czasach mamy na rynku bardzo szeroki wybór różnego rodzaju podkładów pod panele. W dodatku każdy sklep z podkładami pod panele nieustannie poszerza swoją ofertę i wprowadza nowe rozwiązania. Jest to bowiem element niezbędny przy kładzeniu podłogi. Nie oszczędzajmy więc na podkładzie, tym bardziej, że cena zazwyczaj doskonale odzwierciedla jakość konkretnego rozwiązania.

Pamiętajmy przy tym, że najtańsze, tradycyjne podkłady będą jedynie spełniać swoją podstawową rolę i dawać minimalne zabezpieczenie. Innowacyjne, tym samym droższe rozwiązania będą miały więcej dodatkowych funkcji. Warto dlatego wybrać kompromis pomiędzy jednym, a drugim wyjściem. Jeśli jednak zdecydujemy się już na podkład z dodatkowymi zabezpieczeniami, ważne, aby były to takie zabezpieczenia, które przydadzą nam się najbardziej. Podkład wyciszający pod panele będzie na przykład idealnym rozwiązaniem dla osób mieszkających w budynku wielorodzinnym. Jeśli natomiast posiadamy w domu ogrzewanie podłogowe polecane będą inne profesjonalne podkłady. Dlatego kładąc w domu panele podłogowe nie rezygnujcie z odpowiedniego podkładu.