×

Kierowco, przygotuj się do zimy!

Kierowco, przygotuj się do zimy!

Niestety nieubłaganie , wielkimi krokami zbliżamy się do …zimy. Jest to z pewnością najgorszy okres w roku zarówno dla samochodów jak i dla kierowców. Tak ważne dlatego, aby dobrze się do niego przygotować. Częste opady deszczu ze śniegiem czy też samego śniegu, szybko zapadający zmrok, niskie temperatury, to wszystko sprawia, że podróże autem czy też sama jego eksploatacja nie należą do najprzyjemniejszych rzeczy. Tak ważne dlatego, aby dobrze się na ten czas przygotować.

Przede wszystkim ważne, aby dokładnie umyć i odpowiednio zabezpieczyć auto przed zimą. Sprawdzić wszystkie przewody, zabezpieczenia czy nawiewy, aby szybko i sprawnie nagrzać samochód i odmrozić szyby gdy zajdzie taka potrzeba. Zimą najważniejsze jest także bezawaryjne hamowanie, pamiętajmy więc, aby sprawdzić klocki czy są w dobrym stanie oraz zmienić opony na zimowe. Jest to bowiem podstawa bezpiecznej jazdy! Zimowe opony nie tylko zapewniają lepsze prowadzenie auta, ale również znacznie skracają drogę hamowania na lodzie i śniegu. Wszystkie wymienione powyżej czynności są to zazwyczaj pierwsze kroki, które każdy kierowca powinien zrobić.

Jeśli wiemy, że zima ma być naprawdę z bardzo niskimi temperaturami oraz opadami śniegu warto również zainwestować w łańcuchy na koła. Czasami mogą okazać się naprawdę niezbędne. Nie zawsze też wozimy przy sobie przewody rozruchowe. Pamiętajmy bowiem, że przy niskich temperaturach stojąc kilka dni bez wyjazdów pod blokiem nasz akumulator może niejednokrotnie odmówić nam posłuszeństwa. Czasami warto nawet pomyśleć przed zimą o nowym akumulatorze.

Warto także mieć w bagażniku wiele innych drobnych rozwiązań do których należą między innymi skrobaczki do szyb, osłony antyszronowe czy odmrażacze do szyb. W końcu są to akcesoria, które każdy kierowca w okresie zimowym powinien mieć w zasięgu ręki.

Jeśli jeszcze nie jesteś przygotowany na zimę, wejdź na stronę https://dwr.com.pl/. Znajdziesz tam wszystko czego potrzeba, aby odpowiednio się do niej przygotować.