×

Kto pomoże nam odzyskać utracone dane?

Kto pomoże nam odzyskać utracone dane?

Obecnie można powiedzieć, że komputer to już nieodłączna część naszego życia. Dlatego tak ważne jest, aby był zawsze w pełni sprawny i pewny. Opóźnione działanie sprzętu może bowiem zmarnować nasz cenny czas.

Badania prowadzone przez różne firmy wskazują, że większość ludzi wcale nie robi kopii zapasowych tworzonych przez siebie danych, nawet tych bardzo istotnych. Liczba ta sięga nawet dziewięćdziesiąt procent właścicieli komputerów. Nie zwracamy bowiem uwagi na fakt, że nasze komputery, a w szczególności ich dyski twarde mają określoną żywotność i może kiedyś nastąpić ich uszkodzenie. W dodatku w najmniej oczekiwanym dla nas momencie. Zdarza się bowiem wielokrotnie, że komputer przestaje prawidłowo reagować na nasze polecenia, a czasem następuje nawet zawieszenie całego komputera. Jednak takie zachowanie nie bierze się znikąd. W związku z tym warto szybko znaleźć źródło powstałej sytuacji. Może ona tkwić przykładowo w braku systematycznie robionych aktualizacji lub uszkodzeniu dysku twardego. Często na niewłaściwą pracę komputera i jego krótką żywotność wpływa także niewłaściwie działający układ chłodzenia. Warto dlatego okresowo czyścić komputer, zwłaszcza jego układ chłodzenia. Powstałe tam zanieczyszczenia mogą doprowadzić do uszkodzenia elektroniki, a w konsekwencji utraty danych. Gdy już niestety nastąpi utrata danych większość z nas nie wie co robić w takiej sytuacji i zazwyczaj wpada w panikę. Tym bardziej jak pracowali nad czymś długi czas lub był to plik z naszymi wszystkimi zdjęciami.

Na szczęście mamy na rynku firmy, które zawodowo zajmują się odzyskiwaniem danych. Bardzo profesjonalnym w tej branży przedsiębiorstwem mającym w Warszawie kilka specjalistycznych laboratoriów, w tym główne przy ulicy Opaczewskiej jest Centrum odzyskiwania danych Warszawa. Dzięki swoim nowoczesnym rozwiązaniom z pewnością sprawią, że znów będziecie w posiadaniu swoich cennych zdjęć, dokumentów i i innych utraconych danych.

W swojej ofercie posiadają odzyskiwanie danych z różnego rodzaju dysków: 1,8; 2,5; 3,5 cala Seagate, Western-Digital, Samsung, Hitachi, Toshiba, Maxtor oraz z dysków przenośnych wszystkich producentów. Odzyskiwanie danych z dysków po upadku czy odzyskiwanie danych z macierzy RAID również nie jest dla nich problemem. W dodatku naprawa dysków również jest w ofercie firmy.

Często występuje sytuacja, że uszkodzeniu ulega tak zwany Pendrive, na którym posiadamy bardzo dużo cennych dla nas danych. Na szczęście nie ma co się martwić, gdyż to laboratorium odzyskuje dane nawet z uszkodzonych przenośnych dysków Pendrive. Po za tym utracone dane z kart pamięci SD, microSD, MMS, MS, CF i innych również nie stanowią dla nich żadnego problemu.

Jeśli więc przydarzyła Wam się tego typu sytuacja i straciliście cenne dla Was dane w pierwszej kolejności skontaktujcie się z laboratorium odzyskiwanie danych Warszawa Ochota. U nich zapłacicie wyłącznie za efekt, a w dodatku podzielą się z Wami wieloma cennymi radami, aby w przyszłości uchronić Was przed utratą danych. Jeśli Wasze utracone dokumenty zawierają dodatkowo poufne informacje nie ryzykujcie, ich odzyskanie powierzcie profesjonaliście.