×

Masz samochód do kasacji?

Masz samochód do kasacji?

W związku z tym, że po naszych polskich drogach jeździ całe mnóstwo starszych aut oraz koszty napraw w szybkim tempie rosną, coraz więcej samochodów, nawet po niewielkich stłuczkach kwalifikuje się do całkowitej kasacji. Nie opłaca się więc reperować niektórych aut z czysto ekonomicznego punktu widzenia. To sam właściciel decyduje o ostatecznym losie pojazdu, ubezpieczyciel bowiem wypłaca poszkodowanemu różnicę między ceną auta przed wypadkiem, a jego wartością po szkodzie. Czy go zezłomować, odsprzedać czy naprawić, decyzja należy już jedynie do właściciela.
Są na rynku firmy, które proponują odkupienie staroci, w wyniku czego w dalszym ciągu jeżdżą po polskich drogach pojazdy z uszkodzeniami, które z punktu widzenia procedur ubezpieczeniowych powinny znaleźć się na złomie. Dużo osób po szkodzie w przypadku uznania jej za całkowitą woli remontować samochód, kupując często części nieoryginalne, wielokrotnie tańsze od tych właściwych. Dzięki czemu określona suma pieniędzy z ubezpieczenia pozostaje poszkodowanemu w kieszeni.
Znacznie bardziej kłopotliwe może okazać się wyzbycie starego auta niż kilkuletniego samochodu. W przypadku sprawnego auta mamy prawie 100 procentową pewność, że zainteresowany się znajdzie, przerejestruje go na siebie i wykupi ubezpieczenie, a my będziemy spać spokojnie. Jeśli pojazd jest bardzo stary, a jego cena jest bliska wartości złomu nie jest już tak kolorowo. Istnieje też ryzyko, że nowy właściciel nie dokona przerejestrowania auta na siebie. W sytuacji gdy spowoduje on wypadek samochodowy może to oznaczać dla nas olbrzymie kłopoty. Jeśli jednak stare, zniszczone auto, nie posiadające dużej wartości oddamy do licencjonowanej Stacji Demontażu, wówczas będziemy mogli także spać spokojnie. Dobre części trafią na rynek wtórny, Stacja Demontażu zarobi dzięki temu na własne utrzymanie, a zepsute elementy zostaną zutylizowane zgodnie z wymogami prawnymi oraz przepisami ochrony środowiska.
Ostateczna suma pieniędzy jaką Stacja płaci za oddane auto zależy wyłącznie od masy własnej pojazdu, jednak musi on ważyć przynajmniej 90 procent masy wpisanej w dowód rejestracyjny. Jeśli chcemy przekonać się ile otrzymamy za nasz samochód, wystarczy, że zadzwonimy do Stacji Demontażu lub skorzystamy z kalkulatorów widocznych na stronach internetowych niektórych Stacji.

Jeśli jednak jesteście właścicielami pojazdu po wypadku i zdecydujecie się na jego złomowanie, warto w tym celu odwiedzić firmę WIGMET S.C. mającą swoją siedzibę w Górze na osiedlu Kazimierza Wielkiego 9. Działalność ta została założona w 2003 roku z pomysłu dwóch osób: Waldemara Maślanki oraz Tomasza Dyrsowicza. Na początku firma ta zajmowała się jedynie skupem złomu oraz sprzedażą części używanych, jednak z czasem zwiększyła obszar swojej działalności. Z biegiem lat dołożono bowiem skup zużytych baterii, zbiórkę zniszczonego sprzętu AGD i RTV, usługi transportowe oraz pomoc drogową.
Zakres działalności o skup aut powypadkowych opolskie, skup aut powypadkowych lubuskie, złomowanie oraz demontaż aut, które ze względu na awarie techniczne czy wiek nie nadają się już do dalszej eksploatacji firma wprowadziła w 2009 roku. W związku z czym funkcjonuje już bardzo profesjonalnie i kompleksowo, posiada bowiem dziewięcioletnie doświadczenie. Prowadząc skup aut poleasingowych Wrocław, skup aut opolskie, w wyniku kasacji wielu samochodów ma w asortymencie także mnóstwo części zamiennych w bardzo atrakcyjnych cenach. Każdy znajdzie tu z pewnością coś do swojego auta. Przedsiębiorstwo stawia również na liczne inwestycje oraz nieustanny rozwój. Współpracuje też z wieloma innymi dużymi zakładami z branży.
Jeśli zdecydujesz się więc na kasację auta, to jest to firma której właśnie szukasz. Otrzymasz tam wszelkie niezbędne dokumenty potrzebne do wyrejestrowania pojazdu w Urzędzie Komunikacji. Gwarantują atrakcyjne ceny, a w dodatku płacą gotówką. Jeśli auto jest całkowicie niesprawne zapewniają transport oraz odbiór samochodu od klienta. W głównej mierze działają na obszarze województw: wielkopolskiego, dolnośląskiego oraz lubuskiego. Przedsiębiorstwo to przyjmuje do kasacji wszystkie typy pojazdów, zarówno osobowe, ciężarowe jak i dostawcze, jak również auta wszystkich marek.
Zdarzają się właściciele bardzo przywiązani do swoich wiekowych już aut, nawet jeśli minął już znacząco ich termin użyteczności. Mimo, iż niezbędna jest już ich kasacja, przechowują je w dalszym ciągu pod wiatami czy w garażach, pozwalając na ich dalsze korodowanie. Niestety jest to niewłaściwe zachowanie, przyczynia się bowiem do obniżenia poziomu wartości samochodu. W przypadku gdy na podwórku lub przed blokiem znajduje się niesprawne auto, jego złomowanie jest idealnym rozwiązaniem. Jest to bowiem jedyna najwłaściwsza legalna droga na pozbycie się zepsutego, starego bądź zniszczonego pojazdu. Wynika to z Ustawy o recyklingu pojazdów wycofanych z eksploatacji. Najmniej sensownym wyjściem jest samodzielny demontaż. Jest on bowiem nielegalny i obciążony ogromnym ryzykiem otrzymania kary finansowej. Kasacja pojazdów Dzierżoniów okazuje się w tym przypadku najlepszym wyjściem.