×

Miejsca, które warto odwiedzić, będąc na Korfu

Miejsca, które warto odwiedzić, będąc na Korfu

Grecja to kierunek podróży milionów osób na całym świecie. Każdego roku zjeżdżają się tutaj rzesze tłumów, aby móc podziwiać niezwykle piękne krajobrazy i historyczną architekturę oraz w celu aktywnego wypoczynku. Z całą pewnością na Korfu nie brakuje przeróżnych atrakcji, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie.

Miejsca, które warto odwiedzić, będąc na Korfu

Czas na przewodnik po Korfu, czyli pięć topowych miejsc, które wręcz trzeba zobaczyć.

(tekst oparty o informacje zaczerpnięte z https://salatkapogreckuwpodrozy.pl/pl/ – portalu prowadzonego przez profesjonalnego przewodnika po Korfu)

Stolica wyspy, czyli Kerkira jest jednym z najbardziej intrygujących miast w całej Grecji. Miłośnicy historii z całą pewnością będą zachwyceni. W starym mieście znajdują się dwie twierdze weneckie Neo Frourio i Paleo Frourio, gdzie w przypadku tej ostatniej możliwe jest niemalże nieograniczone jej zwiedzanie. Głównym placem miasta jest Spinalanda, gdzie znajduje się Rotunda Maitlanda, pomnik pierwszego prezydenta Grecji Ioannisa Kapodistriasai całą masa dorożkarzy do dyspozycji turystów. Będąc w miejscowości Kerkira, warto udać się również do kościoła Agios Spiridonas, Pałacu Świętego Michała i Świętego Jerzego oraz do kościoła Panagia Antivouniotissa z Muzeum Bizantyjskim.

Jeśli chodzi o atrakcje na Korfu, to nie można zapomnieć o majestatycznej rezydencji letniej zbudowanej przez cesarzową Sisi. Chodzi tutaj o Achillion. Jest ona otoczona pięknymi ogrodami, które podobnie jak pałac można zwiedzać. Na zachodnim wybrzeżu znajduje się z kolei Monastyr Theotokou, czyli klasztor z XIII wieku. Atrakcją są tutaj także muzeum klasztorne i niezwykle ukwiecone ogrody. Natomiast na północnym wybrzeżu wyspy mieście się Canal d’Amour. Dlaczego miejsce to jest godne polecenia? Z całą pewnością ze względu na piękne widoki i możliwość wykąpania się w ciepłych, płytkich wodach. Miejsce to nazywane jest złotymi klifami, które zostały utworzone z piaskowców. Pozostając jeszcze przy temacie przyrody i morskich kąpieli, niewątpliwą atrakcją jest Laguna Korission. Można spotkać tutaj sporo żółwi morskich oraz jaszczurki i ptactwo wodne. Miłośnicy natury jak najbardziej będą usatysfakcjonowani dzikimi i piaszczystymi plażami.