×

Oprogramowanie magazynowe LoMag dla nowoczesnych przedsiębiorców

Oprogramowanie magazynowe LoMag dla nowoczesnych przedsiębiorców

Prowadząc własny sklep z magazynem towarów konieczne  jest utrzymanie porządku  w  dokumentach magazynowych.   Przy  niekończącym się przepływie towarów i bieżącej obsłudze kontrahentów   nie trudno  o chaos. Dlatego też, aby ułatwić prowadzenie gospodarki magazynowej  niezastąpione jest oprogramowanie magazynowe LoMag. Jest to  aplikacja przeznaczona do obsługi magazynu w małych i średnich przedsiębiorstwach.  Jest nie tylko  bardzo łatwy  w obsłudze, ale także  użyteczny.  Bez zarzutu sprawdza się na pojedynczym stanowisku, jak również w sieci. Oprogramowanie do magazynu LoMag pozwala  utworzyć takie dokumenty magazynowe jak: wydanie z magazynu  – WZ, przyjęcie magazynowe  – PZ, korekty WZ i PZ, rozchód wewnętrzny – RW,  przychód wewnętrzny –  PW, przesunięcie międzymagazynowe, arkusze spisowe, remanent, przeceny, produkcja itd. Aplikacja   umożliwia generowanie, przechowywanie i zarządzanie setkami takich dokumentów.Są one odpowiednio  klasyfikowane  i porządkowane,  dzięki czemu prezentowane  są w przejrzysty  sposób nawet przy ich dużej ilości.  Każdy  z dokumentów  jest  domyślnie zapisywany w pamięci, aby można było do niego wrócić i nanieść ewentualne poprawki.

System nadaje każdemu z dokumentów indywidualny numer, który bardzo ułatwia późniejsze jego odszukanie. Program do magazynu LoMag pozwala kierować  dowolną ilością magazynów, które działają całkowicie niezależnie.  W razie wystąpienia takiej konieczności można usunąć cały magazyn. System umożliwia eksport zwartych w nim danych do innych programów np. Excel.  Ponadto   daje możliwość zarządzania  kilkoma  firmami z jednego komputera.  Każdemu towarowi umieszczonemu w systemie można nadać dowolną jednostkę miary i umieścić go w dowolnym magazynie. Program magazynowy nie tylko  pozwala na wykorzystanie każdej jednostki miary, ale także nadania własnej. Dodatkowo w celu  usprawnienia przesunięcia towarów między magazynami  wgrany został dokument przesunięcia międzymagazynowego, aby oszczędzić  czasochłonnego generowania dokumentów korekt. Istnieje możliwość  wprowadzenia nieograniczonej ilości towarów.  System obsługi magazynu LoMag wykorzystuje  najnowocześniejszy dostęp do bazy danych Microsoft SQLServer. To jedna z najnowszych technologii, gdzie  skoncentrowano się przede wszystkim  na stabilności systemu i odporności na awarie. Umożliwia to szybkie i bezproblemowe  prowadzenie magazynu i łatwy dostęp do danych. Poza tym  system magazynowy idealnie  współgra z większością popularnych programów komputerowych. Technologia Microsoft SQL Server pozwala na komunikację między wieloma magazynami i przedsiębiorstwami.  W jednej firmie może być aż kilkanaście stanowisk z zainstalowaną aplikacją. Jeden komputer pełni rolę serwera, pozostałe zaś – klientów. Do jednego serwera można podłączyć dowolną ilość komputerów.  Czołowym zadaniem, jakie pełni system magazynowy LoMag jest zarządzanie ruchami magazynowymi, przede wszystkim  sprzedażą i dostawą.  Wprowadzenie  danych każdej z tych operacji jest  zaskakująco proste, a intuicyjny w obsłudze system sam usprawnia ten proces. Ilość i ceny  mogą być wyświetlane z dokładnością maksymalnie do siódmego miejsca po przecinku. Użytkownik  sam może podjąć decyzję, z jaką dokładnością wartości te system ma  prezentować. Zarządzanie magazynem niezwykle  usprawnia możliwość wygenerowania arkuszy spisowych i remanentu. Tworzone są one  na podstawie faktycznego stanu magazynu.  System powiadamia  użytkownika o  rozbieżnościach  między stanem w programie a faktycznym stanem magazynu.  Dokumenty korekt są tworzone automatycznie. Bardzo ciekawą  funkcją oprogramowania magazynowego LoMag jest wprowadzenie  przecen, które mogą stanowić modyfikację cen lub ilości poszczególnych  towarów. Funkcja ta jest niezwykle przydatna,  aby w systemie odtworzyć  zaistniałe zdarzenia, które odbywają się w magazynie. Program do magazynu umożliwia także  wygenerowanie raportów według dowolnych  kryteriów. Można utworzyć raport z  danego dnia, a nawet z  danej godziny. System uwzględnia  także dokonane korekty.

 

Oprogramowanie  jest dostosowane   do  wymagań użytkownika  także pod względem informacji o kontrahentach.  Pozwala bowiem na stworzenie bazy kontrahentów z uwzględnieniem NIP i REGON. Można także wyszukać  danego kontrahenta według dowolnego klucza.  System wprowadza  także ich podział na odbiorców, dostawców i pracowników przy czym możliwe jest umieszczenie jednej firmy w dwóch grupach. W celu  zwiększenia funkcjonalności programu LoMag  jego twórcy  dodali możliwość dostosowania  dokumentów  i raportów do  własnych  potrzeb firm. Zastosowanie wizualnego edytora pozwala na tworzenie  projektów własnych dokumentów  wraz z umieszczaniem kodów kreskowych , zdjęć towarów oraz innych elementów graficznych. Na podobnej zasadzie działa edytor etykiet. Oprogramowanie do magazynu LoMag obsługuje czytniki kodów i drukarki etykiet,  pozwala także na import danych z komputera, a zastosowanie skrótów klawiszowych bardzo usprawnia  zarządzanie magazynem. To aplikacja wyjątkowo  prosta w obsłudze, funkcjonalna,  niezawodna i  praktyczna. Jest ona doskonale dostosowana  do potrzeb użytkowników także pod względem ich różnorodności. Umożliwia dodawanie kolejnych funkcji  niezbędnych  w danym przedsiębiorstwie. Program LoMag jest  ciągle  ulepszany poprzez aktualizacje, aby  dotrzymać kroku oczekiwaniom najbardziej wymagających klientów.  Pozwala oszczędzić czas i  maksymalnie usprawnia zarządzanie magazynem.  Opłaca się wyposażyć w niego swoją firmę.