×

PlayStation czy Xbox – walka graczy

PlayStation czy Xbox – walka graczy

PlayStation 4 kontra Xbox One – która konsola jest lepsza?

Wybierając się do sklepów z elektroniką, na pewno każdy z nas widział wielkie stoiska z konsolami do gier. Pięknie przystrojone i wyeksponowane stanowiska do gier zachęcają młode osoby do tego, aby przetestować konsole. Każdy ma swoje przekonania i upodobania, jednak w efekcie wybieramy rzeczy z lepszymi parametrami. Firma Sony i Microsoft od wielu lat toczą wojnę między sobą. Sony słynie z produkcji konsol PlayStation, zaś Microsoft z produkcji Xbox’ów. Wiele osób twierdzi, że PlayStation jest dużo lepsza firmą. Od kiedy tylko na rynek został wypuszczony sprzęt tej firmy ludzie nałogowo kupują konsole. Sony wypuściło już cztery konsole, które na rynku gier zrobiły wielką furorę.  Jednak Microsoft nie daje za wygraną i stara się nadążać za swoją konkurencją. Spod skrzydeł projektantów Microsoft wyszły już 3 konsole, więc tylko o jedną mniej niż Sony.  Wyniki sprzedaży poprzednich konsol mogą być porównywalne. Jednak te stacje gier, które weszły na rynek niedawno przeganiają się nawet o kilka milionów. A zatem, która konsola jest lepsza – PS4, czy Xbox One. Zapraszam do zapoznania się z zestawieniem.

PlayStation 4

PlayStation 4 to chyba najlepsze dzieło firmy Sony. Odstaje od swoich poprzedników bardzo mocno. Co prawda urządzenie to miało swoja premierę w 2013 roku, jednak do tej pory firma Sony nie wypuściła na rynek niczego nowego. PlayStation zachwyca swoimi danymi technicznymi. Dla osób, które stawiają na płynność gier, szybkość reakcji i czas czuwania ta konsola sprawdzi się idealnie. Bowiem została wyposażona w ośmiordzeniowy procesor Jaguar, ośmiogigową kartę pamięci oraz dla dogodzenia klientom pojemność dysku twardego o wielkości pięćset Gigabajtów, lub jeden terabajt.  Od 2013 roku sprzedano około 54 milionów egzemplarzy tej konsoli. Producenci zapewniają, że posiadacze PS 4 spokojnie mogą korzystać z kontrolera ruchu PlayStation Move. Pad wygląda nieco inaczej niż u jego poprzednika. Dodano na środku dotykowy panel oraz przycisk Share, aby bez problemu móc udostępniać swoje postępy z gier.

Xbox One

Xbox One to trzecia konsola od firmy Microsoft. Urzeka swoim wyglądem. Konsola ta, podobnie jak PlayStation 4 została wypuszczona na rynek w 2013 roku. Od tamtej pory gracze z całego świata spierają się w kwestii, która konsola jest lepsza. Xbox One to konsola ósmej generacji. Jest to jedyna konsola, na której możesz wstrzymać swoją grę, a następnie błyskawicznie wrócić do momentu, w którym ją zatrzymałeś. Dodatkowym atutem tej konsoli jest to, że bez problemu możesz transmitować swoje nagranie na dowolne urządzenie multimedialne takie jak telefon, czy tablet.  Powstało stosunkowo dużo gier na tę konsolę. Niestety jednak sprzedanych egzemplarzy jest prawie o połowę mniej niż w przypadku PlayStation 4. Jednak dane techniczne są bardzo podobne.

Podsumowując, uważam, że PlayStation 4 jest lepsza konsolą, niż Xbox One. Producenci oby dwóch konsol postarali się o to, aby użytkownicy mogli swobodnie grać samotnie lub między sobą. Jednak liczby mówią same za siebie i to właśnie według nich PS 4 ma znacznie więcej fanów na całym świecie niż konsole od firmy Microsoft.