×

Pobuduj dom ze swoich marzeń

Pobuduj dom ze swoich marzeń

Każde młode małżeństwo z pewnością marzy o swoich własnych czterech kątach. Spełnieniem tych marzeń dla wielu osób jest chociażby własne mieszkanie w blokach. W tym przypadku jedyną barierą mogą być niewystarczające środki. Jednak są też i tacy, którzy marzą o… swoim własnym domu. Dla osób, które mają tak sprecyzowane marzenia, droga do ich spełnienia jest niestety nieco dłuższa. I nie opiera się tylko na pieniądzach, chociaż często jest to także bardzo istotny problem. Nie posiadając chociażby własnej działki niełatwo jest rozpocząć związane z tym działania. Trzeba dodatkowo bowiem podjąć dużo więcej kroków, aby podołać tym marzeniom. Musimy wybrać zadowalający nas projekt budowlany, zdecydować jaka będzie forma ogrzewania, jak odprowadzać nieczystości i ustalić jeszcze wiele innych kluczowych rzeczy.

Jak już zostało wspomniane budowa domu od podstaw wiąże się przede wszystkim z potrzebą zakupienia projektu budowlanego. Bez tego niestety nic nie możemy zrobić. Jeśli jesteśmy już w posiadaniu odpowiedniej działki, to najwyższy czas wziąć się za poszukiwanie idealnego projektu. W obecnych czasach na szczęście możemy wybrać zadowalający nas projekt z mnóstwa już stworzonych projektów (tak zwanych powtarzalnych), dostępnych w firmach zajmujących się projektami domów na co dzień. Jeśli już wiemy jaką powierzchnię domu preferujemy, czy ma to być budynek z poddaszem użytkowym czy wyłącznie parterowy, czy ma uwzględniać garaż oraz jaka będzie forma ogrzewania wystarczy wybrać satysfakcjonujący nas projekt.
Jest to chyba najlepsze rozwiązanie, wybieramy bowiem projekt z określonej bazy już stworzonych projektów. Jest też oczywiście możliwe napisanie indywidualnego projektu pod konkretnego inwestora, jeśli ma on przykładowo działkę, która posiada niestandardowe wymiary. W tym przypadku architekt bez problemu stworzy projekt opierając się na potrzebach przyszłych mieszkańców budynku. Jednak musimy liczyć się wtedy z większymi kosztami i z wydłużonym czasem oczekiwania na projekt. Przy wyborze ze stworzonych już projektów wybieramy ten, który nam odpowiada i gotowe!

Statystyki wskazują, że największą popularnością cieszą się projekty mające sto kilkadziesiąt metrów kwadratowych i poddasze użytkowe. Tańsza jest również budowa i eksploatacja domu, gdy jest on na planie prostokąta bądź kwadratu z dwuspadowym dachem. Przy małej powierzchni zabudowy, oferuje bowiem sporą powierzchnię użytkową.

Jeśli więc zamierzacie spełnić swoje marzenia o nowym domu i stoicie właśnie przed wyborem właściwego projektu, odwiedźcie stronę internetową firmy Projekty domów Dominanta.pl. Znajdziecie tam szeroką gamę najróżniejszych projektów, od tych najprostszych po bardziej rozbudowane z dużym balkonem, garażem czy ogromną werandą zabudowaną dachem. Osoby preferujące nowoczesne rozwiązania również znajdą tam coś dla siebie. Grupa projektowa DOMINANTA oferuje bowiem na swojej stronie internetowej także i projekty nowoczesnych form budownictwa.