×

Pogotowie kanalizacyjne w Szczecinie

Pogotowie kanalizacyjne w Szczecinie

Na co dzień nie zastanawiamy się nad naszą domową instalacją kanalizacyjną, po prostu z niej korzystamy. Dopiero w sytuacji kiedy zaczynają się pojawiać problemy lub nieprzyjemne zapachy z instalacji kanalizacyjnej przekonujemy się jak ważną funkcję pełni ona w naszym domu. W dodatku jeśli odpowiednio o nią nie zadbamy i prawidłowo nie będziemy z niej korzystać, po pewnym czasie może nas czekać niemiłe zaskoczenie.

Z czasem w domowej kanalizacji zbiera się bowiem mnóstwo różnego rodzaju zanieczyszczeń, które powodują niedrożność, a nawet zapychanie syfonów. Głównie w żeliwnych rurach stosowanych w starego typu instalacjach nazbierane zanieczyszczenia wraz ze żrącymi specyfikami do udrażniania rur wchodzą w reakcję chemiczną tworząc skomplikowany do usunięcia kamień. Ze względu na to nie jest wskazane w przewodach starego typu używanie środków chemicznych bardzo silnie żrących. Niedrożność rur nie dotyczy tylko starych, żeliwnych instalacji. W wyniku codziennego użytkowania komplikacje z drożnością pojawiają się niestety także i w stosunkowo nowych rurach.

Warto z tego względu należycie dbać o instalację, aby nie dopuścić do tego typu sytuacji albo przynajmniej zminimalizować ryzyko zapchania rur. Kluczowe jest, aby nie zanieczyścić odpływów resztkami jedzenia, które mogłyby znaleźć się w syfonie, w tym celu powinno się usunąć je z talerzy zanim trafią one do mycia. Należy też zabezpieczyć odpływy wanien, brodzików i umywalek łazienkowych niewielkimi sitkami, które zablokują przede wszystkim włosy i zapobiegną ich dostawaniu do kanalizacji. Odpływy kuchenne zazwyczaj zapychają się w konsekwencji wylewania do nich fusów po kawie i herbacie. Nie zwracamy także uwagi na wylewanie do zlewu kuchennego roztopionego, gorącego tłuszczu, który to stygnąc w rurach przekształca się ze stanu ciekłego w stan stały tworząc wraz z pozostałymi odpadkami bardzo trudny do usunięcia zator.

Istnieją również inne przyczyny powstawania zatorów w rurach kanalizacyjnych. Często jest to spowodowane pomyłkami powstałymi w pierwszym etapie projektowania całej instalacji lub w momencie jej wykonawstwa. Pomyłki te to na przykład zbyt małe średnice przewodów przy dużej ilości wykorzystanych kolanek.

Niestety nawet najlepiej zaprojektowana i wykonana instalacja ma prawo się zapychać, w sytuacji gdy nie będziemy z niej właściwie korzystać. Niedbałość o kanalizację oraz niewłaściwe korzystanie są najczęstszym powodem powstawania zatorów w rurach.

Powinno się dlatego profilaktycznie od czasu do czasu spłukać zlew gorącą wodą. Takie działanie wpływa bowiem korzystnie na drożność instalacji. Bardzo popularne jest także wsypywanie co jakiś czas do odpływu sody oczyszczonej i zalewanie jej octem spirytusowym. Metody te są całkowicie naturalne i nie posiadają dzięki temu żrących właściwości, które charakteryzują preparaty chemiczne.

Gdy zauważymy jednak takie sygnały jak wolniejszy odpływ wody czy bulgotanie w syfonie, sygnalizuje to, że przewody instalacyjne mogły się już częściowo zapchać. Trzeba już wtedy określić przyczynę zatoru i podjąć pierwsze kroki w celu przeczyszczenia kanalizacji, aby uchronić przed jej całkowitym zapchaniem. Jeśli taki zator nie powstał głęboko być może wystarczy jedynie oczyścić syfon lub udrożnić go za pomocą przepychaczki.

Zdarzają się jednak przypadki, w których nie jesteśmy w stanie sami sobie poradzić z niedrożną kanalizacją i musimy poprosić o pomoc specjalistę. Warto wtedy skorzystać z usług profesjonalnej firmy, która sprawnie i kompetentnie zajmie się naszymi niedrożnymi rurami. Pogotowie kanalizacyjne Szczecin to jest firma, której właśnie potrzebujemy i która z pewnością nam pomoże

Przedsiębiorstwo to jest do dyspozycji swoich klientów 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę. Usługi oferowane przez firmę są bardzo wysokiej jakości, dzięki wykorzystywanemu specjalistycznemu i nowoczesnemu sprzętowi renomowanej firmy Rothenberg jaki przedsiębiorstwo posiada w swoim asortymencie.

Firma zatrudnia wykwalifikowaną kadrę techniczną z odpowiednimi uprawnieniami i kwalifikacjami, która szybko przyjeżdża na miejsce awarii i usuwa przyczynę. Udrażnianie kanalizacji Szczecin, czyszczenie kanalizacji Szczecin, oraz naprawa przewodów sanitarnych to jest właśnie to w czym zakład się specjalizuje. Oprócz tego udrażnia też kanalizację deszczową oraz sanitarną. Lokalizacja rur kanalizacyjnych Szczecin oraz inspekcja TV kanalizacji Szczecin także należy do zadań firmy. Gwarancją profesjonalnie wykonanych przez firmę usług jest również co rok wymieniany na nowy park maszynowy.
Obszar działania pogotowia kanalizacyjnego obejmuje nie tylko Szczecin, ale też takie miejscowości jak: Zieleniewo, Mierzyn, Przecław, Dobra, Dołuje czy Police. Oferuje także swoje usługi w mniejszych przygranicznych miasteczkach u naszych niemieckich sąsiadów.