×

Potrzebujesz pomocy po wypadku?

Potrzebujesz pomocy po wypadku?

Rehabilitacja Gdańsk

Z dnia na dzień wzrasta ryzyko niebezpieczeństwa. Możemy o siebie dbać bardzo dokładnie i przestrzegać wyznaczonych norm, jednak to nie zwalnia nas od uniknięcia niebezpieczeństwa. Dzisiaj na drogach, niewiele osób przestrzega zasady drogowe, bądź pieszych. Spowodowane jest to złą organizacją ruchu drogowego. W momencie wybudowania ronda, przejście dla pieszych pojawia się zbyt blisko niego, bądź jest ono po prostu nieodpowiednio oznakowane. Dlatego też piesi a szczególnie seniorzy ulegają wypadkom komunikacyjnym. Osoby kierujące samochodem nie często patrzą na drogę i znaki drogowe. Nie wszyscy, jednak często słyszy się, o tego typu wypadkach komunikacyjnych. Osoby posiadające uprawnienia do prowadzenia pojazdów powodują również, różnego rodzaju stłuczki, większe, jak i mniejsze. Te mniejsze stłuczki nie są aż tak bardzo widoczne, ponieważ nie ma osób rannych, jednak kiedy dojdzie do większej stłuczki, bądź wypadku, mogą pojawić się osoby poszkodowane. Ale, gdybyśmy się zastanowili, doszlibyśmy do wniosku, że istnieją kraje na świecie, w których nie dochodzi do śmiertelnych wypadków. Mowa tutaj miedzy innymi o Norwegii. Specjalna osoba zajmująca się koordynowaniem ruchu pełni niezmiernie ważną funkcję, ponieważ to w jej kwestii leży zapewnienie mieszkańcom bezpieczeństwa. Ale w Polsce, cały czas dochodzi do wypadków, w których są zabici. Co bardzo smuci, bo przoduje Trójmiasto.

Umiejętność mądrego zarządzania drogami i przejściami dla pieszych jest na niższym poziomie, niż w wyżej wymienionym skandynawskim kraju. Do wielu wypadków samochodowych najczęściej dochodzi na zwykłych, prostych drogach z udziałem całkowicie niewinnych osób. Załóżmy, że jesteśmy rano z rodziną w domu. Okazuje się w pewnym momencie, że zabrakło Wam jajek na poranną jajecznicę. Zakładasz buty i szybko biegniesz do sklepu, aby najbliżsi nie czekali zbyt długo. Do pokonania masz odległość zaledwie 500 metrów i musisz przejść przez bardzo ruchliwą ulicę w Gdańsku. W drodze do sklepu nie wydarzyło się nic złego. Wszystko przebiegło tak jak powinno. Kierowcy aut zatrzymali się przed wyznaczonym przejściem dla pieszych, abyś bez obaw mógł przejść przez jezdnię. Zakupiłeś wszystko w sklepie. Trasa powrotna jest dokładnie taka sama. Będąc w połowie już przejścia dla pieszych, dostrzegasz rozpędzony samochód. Strach sparaliżował Cię na tyle, że stanąłeś w miejscu. Kierowca samochodu zauważa Cię w ostatniej chwili, jednak zabrakło już czasu na zahamowanie. Następuje wypadek. Tracisz przytomność i odzyskujesz ją dopiero w szpitalu. Najbliżsi siedzą przy tobie na zmianę. Ale diagnoza lekarzy nie jest optymistyczna. Doznałeś paraliżu dolnej części ciała. Szansa na odzyskanie czucia w nogach jest, jednak wymagać to będzie dużo pracy. Konieczna będzie rehabilitacja w Gdańsku. Z jej usług bez problemu możesz korzystać nawet w swoim domu. Zatrudnieni rehabilitanci są wyczuleni na obawy i strach pacjentów, jednocześnie wiedząc, czego dokładnie potrzebują. Każdemu choremu poświęca się masę uwagi i czasu. Wypadek z takimi konsekwencjami to nie lada przeżycie. Twoje dotychczasowe życie zmienia się o sto osiemdziesiąt stopni. Komfort naszych pacjentów tak z Gdańska i Sopotu oraz z Gdyni jest najważniejszy, dlatego też dołożymy wszelkich starań, aby go Wam zapewnić. Zdajemy sobie sprawę z tego, że rehabilitacja w szpitalu może być stresująca, przypominać o wypadku. Szeroki wybór usług pozwoli wybrać najdogodniejszą opcję dla Państwa. Rehabilitacja Sopot i rehabilitacja Gdynia od tego momentu staną się o wiele łatwiejsze, ponieważ nie będziesz musiał tracić zbędnego czasu na dojazd. Dobry i profesjonalny fizjoterapeuta swoimi sposobami motywuje swojego pacjenta do podjęcia leczenia. Zazwyczaj osoby, które przeżyły taki wypadek nie chcą uczęszczać na rehabilitację.

Opierają się, nie mają chęci do życia. Jednak nasi specjaliści zawsze postarają się znaleźć sposób, aby przekonać swojego pacjenta do przywrócenia czucia w kończynach. Warto też wspomnieć, że nasi pracownicy zajmują się wieloma przypadkami. Oferujemy także specjalne usługi rehabilitacyjne, masaż, a także naukę chodzenia dla osób, na przykład po ciężkim udarze mózgu, bądź poważnych złamaniach. W kręgu naszych usług znajdziesz rehabilitację onkologiczną oraz ortopedyczną, neurologiczną i co ciekawe rehabilitację reumatologiczną. Każdą z tych wyżej wymienionych propozycji zajmują się fachowcy z Gdańska. Nie możemy dopuścić do tego, aby ktoś z naszej kadry wykonywał swoje obowiązki niepoprawnie. Samopoczucie, kondycja oraz szybki powrót do zdrowia pacjentów jest dla nas najważniejszy. Na stronie internetowej znajdziecie również pakiety, które stworzone zostały dla różnych partii ciała. Przykładowo zamieściliśmy tam program obejmujący zakres fizjoterapii po endoprotezach stawu biodrowego i kolanowego. Znajdziesz tam wszystkie przydatne informacje, które będą w stanie pomóc tobie, bądź najbliższej osobie, która przechodziła przez ten zabieg. Nasza firma nawiązała współpracę z wysoko ocenianym gabinetem masażu, a także z firmą oferującą profesjonalny sprzęt do rehabilitacji. Nasi fizjoterapeuci pracują tylko na takim sprzęcie. Musimy być świadomi tego, że powrót do zdrowia jest kosztowny. Kiedy zdecydujecie się na prywatne zabiegi rehabilitacyjne w domu, pozostali domownicy otrzymają także specjalny program, w którym znajdować będą się praktyczne ćwiczenia do samodzielnego wykonywania. Nie zwlekaj z powrotem do zdrowia. Im dłużej będziesz czekał, tym gorzej dla Ciebie. Z nami jesteś w stanie odzyskać pełną sprawność ruchową. Pamiętaj, że nie ma rzeczy niemożliwych. Powstań i walcz o lepsze jutro i zdrowie dla Ciebie. Dlatego też gorąco zapraszamy Ciebie oraz Twoją rodzinę!