×

Powraca moda na lampy abażurowe

Powraca moda na lampy abażurowe

Obecnie w Polsce coraz więcej młodych małżeństw  rezygnuje z  ciasnych  mieszkań na miejskich blokowiskach  na rzecz  spełnienia  swoich marzeń  o budowie  własnego domu. Jednak budowa to nie tylko duża inwestycja finansowa, ale także test charakterów i  nieustanne  szukanie kompromisów  dla pomysłów  i wizji współmałżonków. O ile postawienie budynku to przysłowiowa bułka z masłem, nie można niestety tego samego powiedzieć o  pracach wykończeniowych. Urządzając dom należałoby przede wszystkim zdecydować się  na jakiś  styl, ale myśl o wciąż zmieniających się trendach utrudnia  podjęcie decyzji. Nikt nie  chciałby przecież po roku  żałować, że nie  zaaranżował  wszystkiego  zupełnie inaczej.  Problematyczne  jest także znalezienie  równowagi  między dążeniami mężczyzny do surowych i prostych form z dominacją metalu i drewna,  a marzeniami kobiety o słodkim i przytulne gniazdku, pełnym bibelotów i ozdób.  Ostatnimi czasy coraz większą popularnością  cieszą się dwa style aranżacji wnętrz: loftowy i skandynawski. W stylu loftowym najlepiej jest urządzić dom lub mieszkanie z  wysokimi sufitami, dużymi oknami i  przestronnymi wnętrzami. Charakterystyczne  są cegły lub beton na  ścianach oraz parkiet przemysłowy  na podłodze. Widoczne instalacje hydrauliczne i elektryczne również są elementami typowymi.  Całość ma  sprawiać wrażenie  starego, surowego pofabrycznego wnętrza. Aby nieco  uprzyjemnić surowy klimat, można  zastosować dodatki w stylu klasycznym,  chociaż mile widziane są takie materiały jak  meble z europalet, deski i betonowe bloczki.  Decydując się na  drewniane elementy i biel jako dominujący kolor,  zyskamy bardziej przytulny charakter wnętrz. Żywe  kolory mebli czy barwne,  lecz  bezpretensjonalne dekoracje idealnie przełamią ascetyczną przestrzeń.  Prostą  cegłę z powodzeniem  mogą zastąpić elementy metalowe.  W zależności od upodobań  mieszkańców cechy  typowe dla stylu loftowego można  uwydatnić albo ukryć.  W kwestii oświetlenia  przy dużych wysokościach  bez wahania możemy postawić na długie, wiszące lampy i żyrandole.  Zawieszone na  kilku poziomach  sztuczne oświetlenie powinno  eksponować  urok fabrycznego wnętrza.

Oświetlenie powinno  być delikatne i oszczędne. Najlepiej sprawdzi się abażur biały o  klasycznym kształcie  bez  ozdobnych akcentów.   Jeżeli w pomieszczeniu wykorzystano elementy czerwonej cegły, ładnie  wkomponuje się prosty abażur czarny.  Kuchnię w lofcie  na ogół  stanowi aneks, będący częścią salonu, podobnie jak jadalnia, pracownia czy biblioteczka.  Zasięg  salonu może idealnie wyznaczać dywan, który staje się  nie tylko ozdobą, ale też  wyznacza strefę dzienną. Do  wyznaczenia stref można wykorzystać  dwustronne regały, pamiętając,   aby wznosić je ku sufitowi,  a nie na szerokość pokoju.   Drugim zyskującym ogromną rzeszę zwolenników stylem aranżacji wnętrz jest styl skandynawski. Charakterystyczne  dla tego stylu są jasne i przestronne pomieszczenia, tworzące  klimat chłodnej, ale przytulnej i gościnnej  atmosfery Skandynawii. Najczęściej wykorzystywanym tworzywem  jest naturalne drewno, spośród barw dominują  beże, brązy, szarości i oczywiście biel. Meble wykonuje się z jasnego drewna bądź maluje na biało, podobnie jak podłogę.  W oknach zamiast zasłon stosuje się rolety.   Sztuczne oświetlenie w pomieszczeniach  zwykle posiada bardzo minimalistyczną formę. Wykorzystuje się zwykle  prosty abażur szary lub biały. Często można spotkać metalowe lub szklane lampy.  Dodatki wykorzystywane do urządzania wnętrz w stylu skandynawskim mają za zadanie ocieplić wnętrze.    Zazwyczaj są to kolorowe  poduszki,  puszyste narzuty, świeczniki, wazony i  inne bibeloty. Styl ten zainspirowany jest skandynawską przyrodą. Jest  wygodny,  prosty i elegancki, czym zyskuje sobie ciągle nowe rzesze zwolenników.   Obojętnie  jaki styl aranżacji wnętrz wybierzemy, o tym, czy będą one  przyjemne  ostatecznie zdecyduje  rodzaj oświetlenia.  Od niedawna prawdziwy renesans przeżywają  lampy abażurowe. Ten  niezwykle  nastrojowy rodzaj oświetlenia  fantastycznie się sprawdza w każdym wnętrzu i pasuje do każdego stylu aranżacji.  W sklepach dostępne są  różne  typy oświetlenia, ale chcąc być posiadaczem  naprawdę wyjątkowych  lamp, warto zwrócić się do Wytwórni Abażurów i Stelaży Krystyny Kubik. Firma to producent abażurów  posiadający w swojej ofercie  ręcznie wykonane,  zachwycające  i niepowtarzalne abażury zarówno w stylu klasycznym jak i nowoczesnym.  Bogaty  wybór materiałów,  doskonałe  szycie i  niepowtarzalne wzornictwo  spełnią oczekiwania najbardziej wymagających klientów. Rodzinny charakter firmy ma ogromny  wpływ na  budowanie reputacji oraz stabilność marki. Przedsiębiorstwo w swojej ofercie posiada  abażury do lamp w stylu klasycznym, łowickim, retro, skandynawskim, z motywami kwiatów róży,  zwierzęcych skór, plisowane, z tkanin naturalnych i organzy.   Istnieje również możliwość złożenia zamówienia na stelaż do abażuru w dowolnym kształcie.

Firma  produkuje abażury z materiału w dowolnych rozmiarach,  jednak głównym przedmiotem produkcji są: duże abażury do lamp stojących, mniejsze do lampek biurkowych i nocnych oraz do kinkietów. Każdy, kto zdecyduje się skorzystać z usług wytwórni,  znajdzie  w jej ofercie coś, co stanie się inspiracją  do  zaaranżowania przyjaznych, przepięknie oświetlonych wnętrz.