×

Przegrywanie kaset VHS na nowoczesne nośniki

Przegrywanie kaset VHS na nowoczesne nośniki

Jeszcze dwadzieścia lat temu bardzo popularną w tamtych czasach metodą na domowe oglądanie filmów była kaseta VHS. Stworzona została przez firmę JVC w 1976 roku, jednak nie od razu zdobyła tak wielką sławę. Jej bardzo dużą konkurencję stanowiły wtedy bowiem formaty takie jak: BetaMax, a także Video2000. Jednak pomimo tego, że rozwiązania te były bardziej zaawansowane technicznie, przegrały walkę o rynek z kasetą VHS.
VideoHomeSystem był bowiem w tamtych czasach mniej skomplikowanym rozwiązaniem, a po za tym miał bardziej przystępną cenę. Jednak jak sama nazwa wskazuje kaseta VHS była skierowana głównie do użytku domowego. Jednak z biegiem czasu powstało całe mnóstwo wypożyczalni z kasetami tego typu, dzięki którym można było wypożyczać przeróżne filmy do domowego użytku. Półki w tych miejscach wręcz uginały się od znajdujących się tam kaset wideo.
Jednak równocześnie z postępem technologicznym pojawiły się na rynku inne, nowocześniejsze, a zwłaszcza łatwiejsze rozwiązania, dające przy tym mnóstwo możliwości. Mowa mianowicie o płytach DVD, Blu-Ray, a także i przenośnych dyskach. W zestawieniu z nowymi rozwiązaniami odtwarzanie kaset VHS okazało się o wiele bardziej skomplikowane i wręcz niepraktyczne. Nowe możliwości sprawiły, że zapisywanie wspomnień w postaci filmów i zdjęć stało się dużo prostsze.
Niestety nadal bardzo dużo osób trzyma jeszcze w domu mnóstwo kaset VHS, które mogą być odtwarzane jedynie za pomocą magnetowidu. W dodatku współczesne, nowoczesne telewizory nie są już w stanie pracować z tym sprzętem. W konsekwencji nie mamy nawet możliwości obejrzenia zawartych tam filmów, a na wielu z nich zapisane są nasze cenne wspomnienia, których nie chcielibyśmy jednak z biegiem czasu utracić. Co w takim razie najlepiej zrobić?
Na szczęście nie musimy się tym martwić. Na rynku mamy aktualnie bardzo dużo przedsiębiorstw zajmujących się na co dzień przegrywaniem kaset VHS na inne nośniki. Mowa o takich, które wykorzystujemy współcześnie do odtwarzania różnego rodzaju danych. Firmy te szybko pomogą nam przekształcić filmy zapisane na płytach VHS na format cyfrowy. Dzięki nim kiedy tylko będziemy chcieli będziemy mogli otworzyć i obejrzeć filmy z naszymi wspomnieniami na odtwarzaczu DVD lub komputerze. Pamiętajmy jednak, że nie poprawi to jakości utrwalonych tam filmów. Na to już niestety nie mamy wpływu.
Najczęściej praktykowaną metodą kopiowania filmów jest po prostu przegrywanie VHS na DVD, nazywane fachowo procesem digitalizowania nagrań. Dla osób posiadających właściwą wiedzę, potrzebne urządzenia oraz oprogramowanie, nie jest to skomplikowane działanie. Jednak opłaca się powierzyć je specjalistom w tej branży. Bardzo dobrym przedsiębiorstwem, które zajmuje się tym na co dzień jest Digital – VHS na DVD. W dodatku cena digitalizacji kaset wideo nie jest u nich wcale bardzo wysoka, a mają również w ofercie skanowanie slajdów oraz negatywów. Dzięki nim bardzo małym kosztem możesz zachować swoje cenne wspomnienia na dłużej.