×

Robisz remont? Połóż na ścianach okładzinę ścienną

Robisz remont? Połóż na ścianach okładzinę ścienną

Jeszcze kilkanaście lat temu odświeżając ściany w naszych domach wyłącznie je malowaliśmy. W dodatku był to zazwyczaj tylko jeden kolor na wszystkich ścianach. Na szczęście czasy te nieodwracalnie minęły. Nawet jeśli współcześnie wykańczając pokój malujemy go farbami, często dodajemy do tego jeszcze inne motywy ścienne. Dzięki nim nasze pomieszczenia nie są już surowe i zimne, tylko staną się dodatkowo bardziej przytulne.

Wykańczając ściany w naszym domu możemy zastosować bowiem mnóstwo ciekawych, a zarazem nowoczesnych rozwiązań, które w obecnych czasach oferuje nam rynek. Należą do nich między innymi: kamień, cegła, tynk dekoracyjny, boazeria czy tapeta. Ta ostatnia stała się obecnie bardzo popularną formą wykończenia, tym bardziej, że stwarza dużo możliwości. Dzięki niej w bardzo szybki sposób możemy diametralnie zmienić charakter prawie każdego pomieszczenia w naszym domu. Obecnie dostępne na rynku tapety są gatunkowo bardzo dobre i mogą nam służyć przez długi czas. W dodatku jest to dość szybka forma wykończenia ścian.

Szeroka gama szablonów sprawi, że w jeden dzień z normalnego pokoju możemy znaleźć się w bajkowym świecie dziecka lub w uroczej i romantycznej sypialni z nastrojowymi świecami na ścianach. Ostatnio często stosowane są też tapety upodabniające się do kamienia czy cegły. Ściana ze stuletniej kamienicy w naszym świeżo wybudowanym domu na pewno zrobi wrażenie. Takie motywy mogą być ozdobą pomieszczeń na okrągło użytkowanych, mowa na przykład o korytarzu. W dodatku potrafią zmylić prawie każdą osobę do złudzenia bowiem przypominają prawdziwą cegłę czy kamień.

Ważne jednak, aby to nie była tradycyjna, zwyczajna tapeta. W celu uzyskania oryginalnego efektu bardzo ważne jest, aby była to specjalna okładzina ścienna, mowa mianowicie o tapecie 3D. Zadowoli ona z pewnością zwolenników trójwymiarowości na ścianach oraz optycznych iluzji.

Jest to idealna alternatywa dla kosztownych i pracochłonnych rozwiązań. Sprawdza się też jako tło wokół kominka czy dodatek do innego elementu wystroju. Okładziny ścienne 3D mogą bowiem tworzyć spójną całość z aranżacją wnętrza, bądź stanowić gustowny akcent w przygaszonym pomieszczeniu. W obecnych czasach wybór tapet jest bardzo duży, dzięki czemu każdy znajdzie tu tapetę idealną dla siebie. Dodatkowo są sprzedawane nie tylko w rolkach, ale też w powierzchniach dostosowanych do wielkości określonej ściany z konkretnych zamówień.

Ogromną ofertę różnego rodzaju tapet ściennych, od tych standardowych po okładziny ścienne w formacie 3D, znajdziecie w sklepie internetowym INNETAPETY. Z pewnością zadowolą one niejednego klienta. Posiadają one bowiem oryginalne motywy, z których każdy znajdzie ten idealny do swojego wnętrza. Od delikatnych i jasnych skandynawskich rozwiązań, po oryginalne tapety 3D, które zmylą z pewnością niejedno oko. Dzięki nim możemy w szybki i prosty sposób odmienić każde pomieszczenie w naszym domu.