×

Rola dywanu w salonie

Rola dywanu w salonie

Od czasu do czasu każdy ma ochotę na urozmaicenie aranżacji wnętrza swojego mieszkania. A może tak uwzględnić dywan?

Okazuje się, że zastosowanie dywanu w pokoju dziennym może mieć mnóstwo zalet. Dobrze dobrany dywan bowiem może się znakomicie sprawdzić w każdym wnętrzu, nawet tych nowoczesnych minimalistycznych czy industrialnych.

Dywan w roli głównej

W wielu bardzo udanych aranżacjach dywan pełni w zasadzie kluczową rolę. Czy nie jest prawdą, że wchodząc do salonu w pierwszej kolejności rzuca nam się w oczy usytuowany w centralnej części salonu mebel wypoczynkowy? Może to być rozłożysta sofa lub wygodny narożnik w komplecie z fotelem i ławą. Bardzo często elementem takiego kompletu jest właśnie dywan. I to właśnie on może stanowić tło dla całej kompozycji.

 

 

Dywan Dywilan Polonia

Dywan Dywilan Polonia

 

 

Dywan Agnella Standard

Dywan Agnella Standard

Z drugiej strony ładny, ozdobny dywan może być z powodzeniem wykorzystany w większych przestrzeniach w salonie. Dobrze dobrany do reszty wyposażenia dywan będzie naprawdę nieźle urozmaicał pomieszczenie, zachęcając do aktywności.

Dywan jako subtelny dodatek

A może w twoim salonie główną rolę pełnią rozmaite drobne ozdoby? Wiele osób lubi przyozdabiać salon licznymi pamiątkami nabytymi podczas rozmaitych zagranicznych wycieczek. Wzrok mogą przyciągać liczne obrazy, gustowne meble czy ozdobne elementy oświetlenia. W takich sytuacjach dywan ma pełnić jedynie (lub właśnie aż!) rolę swego rodzaju tła, subtelnego dopełnienia. Dywan ma za zadanie spiąć te wszystkie rozmaitości w jedną spójną kompozycję.

Z drugiej strony dywan lub niewielki dywanik może stanowić tylko jeden z wielu zastosowanych w salonie dodatków aranżacyjnych. Puszysty, miękki dywan shaggy może być położony tylko w pobliżu sofy lub wygodnego fotela i ma pełnić jedynie rolę ciepłego podnóżka. Albo może tylko witać przybyłych u progu salonu.

Funkcjonalny element wystroju

W niektórych aranżacjach, dywan może pełnić bardzo ważną, funkcjonalną rolę. Na czym może ona polegać? Otóż na przykład w mieszkaniach, gdzie zaplanowano salon z aneksem kuchennym, to właśnie dywan może stanowić pewną wizualną przegrodę oddzielającą salon od przestrzeni jadalnianej. Dzięki temu nie potrzebne jest wykorzystanie ograniczających przestrzeń lekkich ścianek.

Ciepły, gruby puszysty dywan cenią sobie w salonie osoby, które mieszkają w domach bez ogrzewania podłogowego. W wielu domach jednorodzinnych podłoga jest dość chłodna. Dywan lub nawet wykładzina pełni wtedy rolę izolatora. Znakomicie w tej funkcji spisują się dywany wełniane, gdyż wełna jest bardzo dobrym, naturalnym izolatorem. Wiele osób decyduje się także na droższe dywany wykonane ze skóry bydlęcej.

Poniżej przedstawiamy galerię dywanów dwóch polskich marek: Dywilan oraz Agnella.

Dywany Dywilan

 

Dywany Agnella

 

Oczywiście to tylko wybrane modele dywanów znakomicie sprawdzających się w salonie. Więcej ciekawych propozycji znajdziesz w sklepie internetowym kochamydywany.pl .

kochamydywany