×

Solidne balustrady nierdzewne

Solidne balustrady nierdzewne

Zastanawiasz się nad zagadnieniem jakiego rodzaju poręcze zamontować na swoim balkonie w domku jednorodzinnym? Zobacz, co należy brać pod uwagę kupując poręcze na domowy taras.

Omawiając zakup wszelkich detali aranżacyjnych w grę zazwyczaj wchodzi kwestia gustu. To oczywiste, że jednemu będzie się podobać zupełnie co innego niż drugiemu. Niemniej zawsze na pewno warto dowiedzieć się czegoś o mocnych i słabych stronach balustrad ze stali nierdzewnej.

Dlaczego stal szlachetna?
Mnóstwo ludzi chętnie nabywa produkty ze stali szlachetnej, mimo, że jest ona o wiele droższa niż alternatywne stopy widoczne na rynku. Z jakiego powodu tak się dzieje? Co ciekawe warto na pewno mieć świadomość, że pomimo zdecydowanych walorów wizualnych, stal nierdzewna wyróżnia się niezwykłą odpornością na czynniki atmosferyczne. Stal szlachetna jest odporna na wpływ pary wodnej obecnej w otaczającym nas powietrzu. Z tego względu nawet po kilku latach w dalszym ciągu wygląda w zasadzie tak samo.

Balustrada nierdzewna na balkonie

Balustrada nierdzewna z przeszkleniem, źródło zdjęcia: https://www.kelmet.pl/balustrady-ze-stali-nierdzewnej

A może samodzielny montaż?
Wiadomo, że metod montażu balustrad jest mnóstwo. Możemy zatrudnić zawodowego spawacza, który przy użyciu odpowiednich palników, zmontuje wszystkie składowe systemu w całość. Ale obecnie częściej inwestorzy decydują się na instalację balustrad samemu. Może to być możliwe dzięki zastosowaniu systemów przeznaczonych do łatwego zmontowania. By wykonać balustrady samemu, potrzebne są tylko typowe narzędzia, które często są w każdym mieszkaniu.

Łącząc poszczególne elementy systemu, warto zwracać uwagę na stabilność połączeń, jeśli masz na przykład do czynienia z łączeniami skręcanymi, dobrze jest mocno dokręcać kolejne elementy. Dla żywotności balustrady kluczowe jest także stabilne mocowanie jej do posadzki a także ścian. Z tego względu otwory na osadzenie kołków rozporowych powinny być wykonane starannie. Dzięki temu kołki rozporowe będą prawidłowo stabilizować balustradę.

Poszukując balustrady, na pewno będziemy widzieć, że na rynku instalacyjnym jest do wyboru naprawdę ogromna rozmaitość modeli. Wybierając producenta, niewątpliwie warto kierować się jej popularnością. Powinniśmy więc pamiętać, że to od rodzaju stali nierdzewnej także będzie zależeć trwałość balustrady.

Jednym z renomowanych producentów systemów balustrad ze stali nierdzewnej jest firma Kelmet. Producent ten co istotne projektuje też znakomitej klasy elementy ze stali nierdzewnej dla znanych firm motoryzacyjnych. Nowoczesny, rozbudowany park technologiczny gwarantuje wysoką jakość wykonywanych towarów. Na stronie internetowej firmy wato znaleźć niezwykle praktyczny kreator balustrad. Dzięki niemu mogą mieć państwo pewność, że wszelkie potrzebne drobiazgi będą uwzględnione w zamówieniu.