×

Sprawdź analizę zasięgu swojej sieci WiFi

Sprawdź analizę zasięgu swojej sieci WiFi

Społeczeństwo w obecnych czasach nie wyobraża już sobie życia bez internetu. Jest on niemalże w każdym domu Oprócz tego prawie każdy z nas ma go też w swoich nowoczesnych telefonach.
W naszych mieszkaniach pracuje on zazwyczaj na bazie bezprzewodowej sieci WiFi. Tak samo jak w wielu małych firmach oraz olbrzymich korporacjach. Wiele przedsiębiorstw swoje usługi sprzedaje tylko za pośrednictwem internetu. Ich działania oparte są wyłącznie na jego prawidłowej pracy. Dlatego bez dostępu do szybkiego internetu od razu mogłyby zamknąć swoją działalność. W dużych zakładach wymiana informacji między poszczególnymi działami odbywa się już za pośrednictwem internetu. Tak ważne jest dlatego jego prawidłowe działanie.
Na szczęście wysokiej klasy, bezprzewodowa sieć WiFi jest w stanie zagwarantować szybką, a zarazem bezpieczną łączność z internetem setkom, a nawet tysiącom osób. Profesjonalna sieć może być naprawdę bardzo wydajna.
Ważne jednak, aby wprowadzając do korporacji sieć WiFi wybrać odpowiednią do tego firmę, która zrobi to zawodowo na każdym etapie wdrożenia. Z pewnością idealnie zrobi to WNCG Akademia WiFi, mająca siedzibę w Warszawie. Ma bowiem olbrzymie doświadczenie w tej branży. Z pewnością poświadczą o tym dziesiątki usatysfakcjonowanych klientów z przeróżnych gałęzi przemysłu.
Kluczowym elementem podczas wdrożenia całego systemu sieci bezprzewodowej WLAN w dużej firmie jest przede wszystkim przygotowanie właściwego projektu. To właśnie na jego etapie musi zostać uwzględnione i zagwarantowane: niezawodność, bezpieczeństwo oraz funkcjonalność całego systemu.
WNCG Akademia WiFi posiada w dodatku nie tylko wspomniane wcześniej doświadczenie, ale też stosowne ku temu umiejętności. Każdy może bowiem skorzystać z ogromnej gamy dedykowanych usług. Dzięki nim możesz mieć w swoim zakładzie bardzo wydajną, a przede wszystkim bezawaryjną sieć WiFi. WNCG Akademia WiFi znakomicie zdaje sobie bowiem sprawę na czym polega sprawne wprowadzenie technologii oraz infrastruktury WLAN, jak również dedykowanych do tego urządzeń. Jako nieliczni w tej branży umieją zebrać te wszystkie niezbędne elementy i kompleksowo je wdrożyć.
Dodatkowo w swoich zabiegach opierają się o wzorce takich firm jak: Extreme Networks, Cisco Meraki, Aruba, Aerohive oraz Juniper. Do każdego nowego projektu podchodzą co najważniejsze indywidualnie. Traktują go tym samym z pełną rzetelnością oraz zaangażowaniem. W odróżnieniu od konkurencji w ramach usług powdrożeniowych zapewniają nie tylko serwis i utrzymanie ciągłości pracy sieci, ale również szkolenia techniczne jeśli zajdzie oczywiście taka konieczność.
Poza tym jako nieliczni posiadają w swojej ofercie audyt i optymalizację sieci WLAN. W jego skład wchodzi badanie oraz analiza zasięgu sieci WiFi. Działania te przeprowadzane są głównie w celu oceny jej bezpieczeństwa, a także sprawdzenia wydajności sieci WiFi. Pomagają na przykład skontrolować jak wzajemnie wpływają na siebie urządzenia systemu komunikacji bezprzewodowej z tymi w organizacjach sąsiednich.