×

Transport zmarłych z zagranicy

Transport zmarłych z zagranicy

O Polakach wyjeżdżających za granicę nieustannie jest bardzo głośno. Na dodatek z roku na rok zwiększa się ich liczba i niestety nie planują oni powracać do kraju. Słyszymy często, że wyjeżdżają oni za chlebem, jednak emigracja zarobkowa nie jest już tak popularna jak kilkanaście lat temu. Polacy zaczęli bowiem trochę lepiej zarabiać w swoim rodzimym kraju, pewnie nie każdego to nadal satysfakcjonuje, jednak emigracja w ostatnim czasie ma zupełnie inne podłoże. Najczęściej bowiem okazuje się, że osoby, które mieszkają już dłuższy czas za granicą, zaczynają tam ściągać swoje rodziny.

W epoce łatwiejszych i częstszych wyjazdów do innych krajów, poza pozytywnymi ich stronami, musimy się liczyć niestety i z ciemniejszą stroną migracji. Zdarzyć się może bowiem, że nasza bardzo bliska osoba poniesie śmierć poza granicami naszego kraju. Co wtedy powinniśmy zrobić? Fakty wskazują, że niestety w ostatnim czasie wzrasta ilość ludzi, którzy umierają poza granicami swojego rodzimego kraju. Jak wygląda sprowadzenie zwłok z zagranicy, tym bardziej, że należy działać szybko. Tuż przed wstąpieniem Polski do Unii Europejskiej przypadki sprowadzania zwłok z zagranicy zdarzały się rzadko. Obecnie sytuacja wygląda całkiem inaczej, jednak w większości przypadków Polacy decydują się na transport zwłok, a na ewentualną kremację ciała decydują się dopiero w Polsce.
Jedną z niewielu urzędowych spraw, którą przeprowadza się praktycznie “od ręki” jest właśnie transport zwłok z zagranicy. Na szczęście mamy możliwość skorzystania z usług firmy zewnętrznej, która przywiezie nam ciało z prawie każdego kraju Unii Europejskiej. Bardzo dobrą firmą, posiadającą długoletnią praktykę w prowadzeniu międzynarodowych usług pogrzebowych jest Centrum Pogrzebowe Charon z siedzibą w Szczecinie. Przez lata firma zbudowała sieć partnerów na całym świecie. Ich usługi pogrzebowe polegają na załatwieniu wszystkich formalności oraz odpowiedniej dokumentacji dotyczącej transportu zwłok do Polski wraz z przewozem ciała. Świadczą oni usługi nie tylko dla osób prywatnych, ale także instytucji oraz firm.

Międzynarodowy transport zmarłych jest bardzo trudnym procesem, wymaga bowiem olbrzymiej wiedzy dotyczącej różnych praw, przepisów i zwyczajów, a każda pomyłka czy nieprawidłowy dokument niestety wydłuża czas transportu. Centrum Pogrzebowe Charon dzięki wykwalifikowanym profesjonalistom stara się uniknąć tego i dostosować się do przepisów prawnych oraz przepisów sanitarnych kraju, z którego przewozi ciało. Istotne, aby na samym początku zanim jeszcze zorganizujemy transport zwłok do Polski otrzymać od rodziny jak najwięcej informacji o zmarłym. Pozwala to określić jakich wyznań kulturowych i religijnych był zmarły oraz ustala szczegóły transportu.
Koszty takiego transportu są zależne przede wszystkim od ilości kilometrów jakie trzeba pokonać od państwa w jakim jest ciało, aż do miejscowości pochówku, od ceny przetransportowania i przechowywania ciała w chłodni oraz kosztów zakładu pogrzebowego. Jeśli więc zdarzyło Wam się takie przykre doświadczenie i chcecie sprowadzić ciało Waszej bliskiej osoby do Polski skorzystajcie z usług firmy Centrum Pogrzebowe Charon. Międzynarodowy przewóz zmarłych zostanie wykonany profesjonalnie i z szacunkiem dla zmarłego.