×

Usługi pielęgniarskie w domu chorego

Usługi pielęgniarskie w domu chorego

Lista chorób, które mogą skazać człowieka na wielotygodniowe, a niekiedy i wieloletnie przebywanie w łóżku jest bardzo długa. Te najgorsze to między innymi wylew, udar, choroby: Parkinsona oraz Alzheimera czy stwardnienie rozsiane. Bardzo ważne jest, aby chory miał w tym czasie należytą opiekę. Choć jest to dla niektórych ogromne wyzwanie i niekiedy konsekwencją tego jest reorganizacja własnego życia, bliskie osoby i tak przeważnie podejmują decyzję o pozostawieniu chorego w domu przy sobie. Zdają sobie bowiem sprawę, że nikt inny nie zapewni im takiej opieki jak oni sami. Po za tym mają bardzo dużo cierpliwości do chorego, a także wytrzymałości fizycznej i psychicznej.
Dbanie o osobę przewlekle chorą czy niepełnosprawną nie wiąże się jedynie z poświęceniem i dobrą organizacją, ale też z posiadaniem pewnej, fachowej wiedzy, chociażby o dawkowaniach leków czy zasadach higieny. Zdarza się często, że chorzy, którzy są pod opieką rodziny w domu wymagają ciągłego podawania kroplówek, w celu przetoczenia jak największej ilości płynów. Podłączenie wlewu kropelkowego w domu chorego pozwala zaoszczędzić mu dodatkowego wysiłku i stresu z tym związanego.
Niekiedy poprzez wlewy witaminowe Gdynia  podawane są jedynie substancje, które mają za zadanie uzupełnić płyny, elektrolity czy witaminy w organizmie. W zależności od potrzeb chorego składają się one z różnej kombinacji i proporcji jonów podstawowych pierwiastków, wartości odżywczych czy witamin. Wlewy kropelkowe   są także podawane przy bardzo ciężkich schorzeniach jako element stałego leczenia, mowa na przykład o lekach przeciwnowotworowych. Niezależnie jednak od tego czy są to wlewy kilkukrotne czy jednorazowe muszą być aplikowane w sposób profesjonalny. Nie wszystkie kroplówki jednak mogą być podawane w domu pacjenta, niektóre typy przetoczeń mogą być wykonane tylko w szpitalu lub gabinecie zabiegowym w dodatku pod okiem wykwalifikowanego personelu.
Pielęgniarki posiadające duże doświadczenie przy wykonywaniu wkłucia, zrobią to prawie bezboleśnie. Doskonale poradzą sobie również ze znalezieniem naczyń krwionośnych u osób otyłych, u których bardzo trudno znaleźć żyły znajdujące się tuż pd skórą. Tak samo z pacjentami posiadającymi delikatne i kruche żyły.
Opłaca się dlatego skorzystać z usług pielęgniarskich świadczonych w domu pacjenta. Nie tylko zaaplikują kroplówkę choremu, ale wykonają jeszcze wiele innych usług, jeśli będziemy oczywiście tego potrzebować. Mogą bowiem odciążyć nas od zmiany opatrunków czy leczenia ran przewlekłych. Wielu chorych wymaga w domu także podania zastrzyków, cewnikowania pęcherza moczowego, zdjęcia szwów, pobierania krwi czy żywienia pozajelitowego. Niestety bez pomocy profesjonalnej pielęgniarki nie jesteśmy w stanie sami sobie poradzić. Przy długoterminowej opiece domowej warto zapewnić pacjentowi obecność wykwalifikowanej pielęgniarki 24 godziny na dobę. Dzięki temu przy różnych występujących problemach od razu mamy obok siebie profesjonalną pomoc, która niejednokrotnie może ocalić życie chorego w sytuacji gdy na karetkę trzeba by było zbyt długo czekać.