×

Witaminy dla osób prowadzących biznes. Jakie odżywki i witaminy powinny stosować biznesmeni?

Witaminy dla osób prowadzących biznes. Jakie odżywki i witaminy powinny stosować biznesmeni?

Prowadzenie biznesu wymaga olbrzymiej sprawności zarówno fizycznej jak i psychicznej, dlatego niezwykle ważne dla wszystkich biznesmenów powinno być dbanie o zdrowe ciało oraz zdrowy umysł. Przede wszystkim warto skupić się na witaminach usprawniających działanie mózgu, polepszających pamięć i zwiększających koncentrację. Na umysł człowieka najlepiej wpływają witaminy z grupy B.

Przykładowo witamina B1 (tiamina) wspomaga ochronę włókien nerwowych, a witamina B12, podawana wraz z kwasem foliowym poprawia nastrój, wpływa pozytywnie na koncentrację oraz ułatwia zapamiętywanie i uczenie się. Osoby prowadzące własne przedsiębiorstwa powinny również pamiętać o zażywaniu witaminy B5 (lub zamiennie witaminy PP), które pozwolą uniknąć rozdrażnienia, nadpobudliwości oraz uspokoją nerwy. Biznesmeni nie mogą pozwolić sobie na depresję, pogorszenie koncentracji, zawroty głowy czy zmęczenie, dlatego niezwykle istotne jest dostarczanie organizmowi magnezu.

Jako, że własna firma to ciągłe samodoskonalenie się, przedsiębiorcy nie powinni zapominać o związkach wspomagających uczenie się, takich jak lecytyna, która nie tylko poprawia zdolność zapamiętywania, ale także ułatwia usuwanie cholesterolu. Odnośnie usuwania toksycznych związków z organizmu, nie należy zapominać o witaminie E oraz selenie, które to pozwalają na pozbycie się z mózgu metali ciężkich takich jak: rtęć, arsen, ołów. Witamina E ponadto zapewni większy dopływ tlenu do mózgu oraz spowolni proces starzenia się, a jak wiadomo – w biznesie trzeba też dobrze wyglądać.

Zobacz jak witamina c zmienia codzienne funkcjonowanie w biznesie.