×

Wybierz studia na Uniwersytecie Jagiellońskim

Wybierz studia na Uniwersytecie Jagiellońskim

W Polsce mamy obecnie całe mnóstwo uniwersytetów, politechnik i innych szkół wyższych. Wiele z tych uczelni jest w dalszym ciągu państwowych, aczkolwiek z roku na rok przybywa szkół wyższych prywatnych. Jednak symbolem polskiej nauki pozostaje wciąż nasza najstarsza polska uczelnia, a mianowicie Uniwersytet Jagielloński. Studia na tej uczelni w dalszym ciągu wiążą się z prestiżem i gwarantują pracę po jego skończeniu. Wraz z najważniejszymi zabytkami stolicy Małopolski, a więc Wawelem oraz kościołem Mariackim, Uniwersytet Jagielloński wpływa niewątpliwie na atrakcyjność Krakowa i podnosi atmosferę studiowania. Poczet ludzi wyjątkowych tworzą tutaj przede wszystkim wykładowcy, jak również absolwenci i studenci, którzy na przestrzeni wieków byli ambasadorami nie tylko polskiej nauki, ale także i kultury.

Wartość tej uczelni wyższej jest mierzona jej historycznymi, ale także i współczesnymi dokonaniami. Wynika ona również z niewzruszonej wierności zasadom oraz z wyznawanych tutaj wartości. Obecni profesorowie z wielką dumą kontynuują pracę swoich sławnych poprzedników oraz znanych absolwentów, odpowiadając przy tym na nowe wyzwania współczesności. Ich główna dewiza „Plus ratio quam vis!” przemawia w ich każdym czynie i przyświeca uniwersyteckim poczynaniom, a oznacza, że więcej znaczy rozum niż siła.
Uniwersytet Jagielloński posiada w swojej bogatej ofercie aż szesnaście interesujących wydziałów, dzięki czemu każdy młody człowiek może odnaleźć tutaj swoje pasje i poszerzyć horyzonty intelektualne. Warto ten najpiękniejszy czas w życiu jakim są właśnie studia spędzić na najstarszym polskim uniwersytecie z tradycjami, a mianowicie Uniwersytecie Jagiellońskim.
Dla studenta Kraków jest przepięknym miastem z wieloma historycznymi zabytkami wartymi obejrzenia, jakim są Wawel oraz Kościół Mariacki. Oprócz tego posiada mnóstwo pięknych pejzaży oraz magiczne ulice w centrum miasta. Czas spędzony tutaj podczas studiów będzie z pewnością jednym z najpiękniejszych okresów w Waszym życiu.