×

Budujesz dom i szukasz odpowiedniego drewna?

Budujesz dom i szukasz odpowiedniego drewna?

W ostatnich czasach przyglądając się rozpoczętym już budowom na obrzeżach miast, a czasami nawet na naprawdę cichej i spokojnej wsi, można niewątpliwie zauważyć, że bardzo popularne stało się budowanie drewnianych domów. Z pewnością jest to decyzja uzasadniona wieloma ważnymi czynnikami. Nie tylko w grę wchodzi rozszerzający się trend, ponieważ i tak współcześnie dominuje standardowy styl budowy. Chodzi tutaj jednak przykładowo o oszczędność energii cieplnej. Wielu ludzi w ten sposób chce dostosować się też do potrzeb ekologii i ochrony środowiska. Niewątpliwie drewniany dom kojarzy się głównie ze zdrowym wnętrzem oraz naturalną stylistyką. I wbrew temu co mówią dookoła ludzie, dom z drewna potrafi przetrwać wiele długich lat.
Jednak decydując się na takie rozwiązanie, bardzo ważne, aby wybrać odpowiedni projekt, wszystko skrupulatnie zaplanować, a oprócz tego zdecydować się na idealne do tego drzewo.

Mnóstwo osób twierdzi bowiem, że każde drewno jest takie samo, nic bardziej mylnego. Zarówno na budowę domu, a także i więźbę dachową zakładaną w tradycyjnym budownictwie, stosowane drzewo musi być zdrowe, proste oraz bez szkodników. No i oczywiście bardzo dobrze wysuszone i zaimpregnowane. Przeważnie wybiera się do tego drzewa iglaste, a w szczególności sosnę i świerk. Przesądza o tym w dużym stopniu zachęcająca cena w porównaniu z innymi rodzajami drzew.
Gdzie w takim razie dostaniemy pierwszorzędne i prawidłowo zaimpregnowane drzewo? Jaki tartak zagwarantuje nam krokwie i wszelkie elementy drewniane najwyższej jakości?
Nie zastanawiając się dłużej warto wybrać się do tartaku Halama. Mieści się on niedaleko Gostynina w miejscowości Leśniewice. Jest to firma rodzinna niewątpliwie z długoletnim doświadczeniem w branży. Dzięki temu mamy więc pewność, że znają się dokładnie na swoim fachu.

Produkty wytwarzają bowiem za pomocą traku ramowego, traku taśmowego oraz wielopiły. W związku z tym zajmują się głównie przerobem drewna wielkogabarytowego, czyli takiego, z którego powstanie więźba dachowa oraz krokwie, a nawet elementy na budowę całego domu.
Poza tym wielu klientów z pewnością ucieszy fakt, że drewno pozyskiwane do Tartaku Halama pochodzi tylko z lasów, w których prowadzona jest właściwa gospodarka. Oznacza to, że miejsca, z których otrzymywane jest drewno mają zapewnioną pełną odnawialność zasobów, co jest poświadczone certyfikatem FSC.
Tartak Halama swoje usługi kieruje nie tylko do klientów mieszkających w Gostyninie czy okolicach. Mieszkańcy Kutna czy Płocka także mogą otrzymać tam drewniane elementy wielkogabarytowe konieczne na przykład do budowy dachu. Posiadają też własny transport, dzięki czemu bez problemu mogą dowieść klientom potrzebne materiały, a także je rozładować. Przedsiębiorstwo to zajmuje się jednak głównie produkcją więźby dachowej, kontrłat, łat oraz tarcicy budowlanej. Oprócz drewnianych elementów do budowy dachu oferują też ich montaż, jak również sprzedaż pokryć i akcesoriów dachowych.
Jeśli szukacie takiego właśnie przedsiębiorstwa, wpiszcie w internecie „tartak Kutno”, „deska tarasowa Płock”, a przede wszystkim „więźba dachowa Płock”, a na pewno do nich traficie.