×

DASZKI, FOLIE, TORBY – CZY TO WSZYSTKO JEST POTRZEBNE?

DASZKI, FOLIE, TORBY – CZY TO WSZYSTKO JEST POTRZEBNE?

Spodziewasz się dziecka. Obserwujesz znajomych i przyjaciół, którzy mają już swoje pociechy i widzisz, ile rzeczy zabierają na zwykły spacer. Co tak naprawdę jest potrzebne? Jakie wyposażenie dodatkowe warto kupić wraz z wózkiem?

Na rynku dostępne są różne wózki dziecięce. Część z nich pełni jedno zadanie, inne są wielofunkcyjne. Wybierz model mądrze, dostosowując go do swoich potrzeb, zwracając jednak uwagę na bezpieczeństwo i komfort dziecka. Wielu producentów dorzuca do zakupu „coś ekstra”. Inni pozwalają rodzicom osobiście wybrać przydatne akcesoria. Z czego z pewnością skorzystasz i co warto kupić, odwiedzając sklep z wózkami?

TORBA

Dużo mówi się o wolnej przestrzeni w koszu, pod wózkiem. I faktycznie, jest tam zazwyczaj sporo miejsca. To jednak nie jest najlepsza opcja na przechowywanie pieluch i kosmetyków przydatnych do higieny dziecka oraz karmienia. Torby na akcesoria dziecięce są pojemne, a do tego z powodzeniem można założyć je na kierownicy lub zaczepić na rączkach wózka. W razie konieczności, potrzebujemy tylko kilku sekund, aby torbę zarzucić na ramię i wyciągnąć dziecko z wózka. To prawdziwy must have! Pod wózkiem zostaw miejsce na przewożenie zakupów.

OSŁONA PRZECIWDESZCZOWA

Jeśli chodzi o pogodę, ta w Polsce bywa różna. Z tego względu osłona przeciwdeszczowa, jest niezbędnikiem każdego rodzica. Warto mieć ją zawsze w domu, a jesienią i wczesną wiosną nosić choćby w koszu pod wózkiem. W razie opadów, wystarczy chwila, aby okryć wózek przezroczystą folią, aby ochronić dziecko przed zmoknięcie.

MOSKITIERA

To must have dla wszystkich osób, które lubią podróżować z dziećmi, spędzać wiele godzin podczas leśnych spacerów. Pozwoli ona ochronić maluszka przed insektami i pasożytami, jak komary czy kleszcze. Wykonana jest z przezroczystej siatki, która osłania dziecko, a jednocześnie pozostawia mu widok na otaczający go świat.

PARASOLKA/OCHRONA PRZECIWSŁONECZNA

W zależności od producenta, ochrona przeciwsłoneczna wygląda nieco inaczej. Jedni przekonują, że daszki wózków są odpowiednio przystosowane, aby chronić dziecko przed nadmiarem słońca. Inni oferują parasolki, które można w dowolnym momencie zamontować do ramy wózka. Kolejni – specjalne powłoki, naciągane na daszek wózka. Ich zadaniem jest stworzenie cienia, ale jednocześnie wykonane są z przezroczystej siatki, dzięki czemu nie ograniczają widoczności.

Jeśli potrzebny Ci sprawdzony sklep z wózkami dziecięcymi w Warszawie, koniecznie zapoznaj się z asortymentem dostępnym na stronie wozki-foteliki.pl. Znajdziesz tam wiele przydatnych akcesoriów, które sprawią, że każdy spacer może zamienić się w niezapomnianą przygodę.