×

Filtry antysmogowe – chroń swoją rodzinę przed wdychaniem smogu

Filtry antysmogowe – chroń swoją rodzinę przed wdychaniem smogu

Jakość powietrza w Polsce z roku na rok znacząco się pogarsza. Wraz z rozpoczęciem sezonu grzewczego rozpoczął się również sezon smogowy negatywnie wpływający na nasze zdrowie, z czego wielu ludzi wciąż do końca nie zdaje sobie sprawy. Sprzyja on bowiem wszystkim spotykającym nas dolegliwościom. Wzrost zanieczyszczenia powietrza powoduje większą ilość przewlekłych zapaleń oskrzeli, astm, niewydolności płuc i innych tego typu schorzeń. Niestety nie powoduje on jedynie chorób układu oddechowego, wywołuje również zaburzenia hormonalne, choroby serca, układu nerwowego, przyczynia się do zawałów, wylewów i nagłego zatrzymania krążenia. Ma także negatywny wpływ na prawidłowy rozwój płodu. Odpowiada również coraz częściej za pojawianie się nowotworów złośliwych. Zdarzają się bowiem sytuacje, że osoby, które nigdy w życiu nie paliły papierosów zaczynają chorować na raka płuc.

W sezonie grzewczym mamy niestety w powietrzu wysokie stężenie różnego rodzaju szkodliwych pyłów, takich jak dwutlenek azotu, chlorowodór, siarkowodór, dwutlenek siarki, rozpuszczalniki czy lotne związki organiczne. Wielu ludzi ogranicza w tym czasie aktywność fizyczną i zaopatruje się w maski przeciwsmogowe, jednak to niestety nie rozwiązuje istoty problemu.

Chcąc oddychać czystym powietrzem wielu ludzi musi zrezygnować z palenia zanieczyszczonym węglem lub przejść na nowocześniejsze metody ogrzewania domu. Badania pokazują jednak, że ludzie nadal palą w domach jeszcze gorszymi rzeczami. Sami nie jesteśmy w stanie za dużo zdziałać, możemy jedynie uchronić nasze rodziny przed wdychaniem smogu w pomieszczeniach zamkniętych. Filtr antysmogowy TRIMBOX NO2, bo o nim mowa może być tutaj doskonałym rozwiązaniem. Wyłapuje on niepożądane pyłki, cząstki i gazy, a jego udowodniona skuteczność sprawia, że coraz więcej ludzi zamieszkujących zanieczyszczone miejscowości montuje je w swoich domach i mieszkaniach. Zaletą tego typu rozwiązań jest brak konieczności zasilania elektrycznego oraz możliwość wykorzystania w istniejących systemach wentylacji.