×

Ośrodek Doskonalenia Kierowców w Butomiu

Ośrodek Doskonalenia Kierowców w Butomiu

Tuż po osiemnastce każdy młody człowiek nie może się doczekać, aby wreszcie zacząć kurs na prawo jazdy, zdać egzamin i prowadzić samodzielnie samochód, bez ingerencji osób trzecich. Być może rodzice zrobią mu w dodatku prezent i kupią wymarzone cztery kółka.
Najpierw należy jednak zacząć od znalezienia odpowiedniej szkoły nauki jazdy. Wybór ten nie jest jednak łatwy. Aktualnie mamy bowiem na rynku mnóstwo Ośrodków Szkolenia Kierowców, które w dodatku robią straszną walkę cenową. Egzamin na prawo jazdy nie należy jednak do przyjemności i każdy podopieczny szkoły nauki jazdy nie chciałby podchodzić do niego kilka razy. Zdawalność w danej szkole w jakimś stopniu łączy się zazwyczaj z wysoką jakością przekazywanej wiedzy, jednak nie tylko na to powinniśmy zwracać uwagę. Oczywiście nie możemy oszczędzać na bezpieczeństwie naszych bliskich i wybierać najtańszej szkoły.

Są także szkoły nauki jazdy, które nie przywiązują dużej wagi do odpowiedniego wywiązywania się ze swoich obowiązków. Niektórzy instruktorzy często dla swojego własnego komfortu nie prowadzą nawet zawartej w umowie liczby godzin zajęć teoretycznych, a starają się jedynie jak najszybciej je skończyć. Lekcje praktyczne zamiast godziny zegarowej wykonują godzinę lekcyjną. Zdarza się także, że nie wyjeżdżają w ogóle z kursantami po za miasto, co skutkuje tym, że boją się oni później przekroczyć prędkość około 60km/h, nie wspomnę już o wyprzedaniu po za obszarem zabudowanym.

Ze statystyk policyjnych wynika niestety, że to właśnie młodociani kierowcy powodują 25 procent wypadków ze skutkiem śmiertelnym. Wynika to przede wszystkim z brawury i niedostosowania prędkości do warunków atmosferycznych oraz sytuacji na drodze.

Przyglądając się zdawalności w poszczególnych szkołach nauki jazdy za pierwszym razem egzamin zdaje zaledwie 30 procent kursantów, co oznacza, że 70 procent podchodzi jeszcze przynajmniej raz. Są także i tacy, którzy próbują swoich sił kilka, a nawet i kilkanaście razy, przechodząc jeszcze większy stres i ponosząc przy tym niemałe koszty. Warto dlatego wybrać rzetelną i pewną szkołę, aby szybko zdać egzamin i cieszyć się upragnionym prawem jazdy.

Aktualnie działa już w Polsce około 6600 szkół nauki jazdy. Czym w takim razie powinniśmy sugerować się szukając dobrej szkoły? Przeważnie większość ludzi patrzy na zdawalność, ceny oraz wolne terminy, zapominają jednak, że najważniejszy jest realny poziom wykształcenia i przygotowanie uczestników kursu do samodzielnej jazdy.

Jeśli szukacie takiej właśnie szkoły, to Expert – Szkoła Nauki Jazdy Bytom jest z pewnością dla Was. Posiada kompetentną kadrę, która w prosty i przyjazny sposób umie wytłumaczyć wszelkie kwestie związane z przepisami ruchu drogowego. Dzięki niej z pewną i ugruntowaną wiedzą, bez większego stresu przystąpicie do egzaminu na prawo jazdy. Nauka Jazdy Bytom daje gwarancję, że kursant po zaliczonym już egzaminie pewnie i bezpiecznie samodzielnie wyjedzie na drogę.
Wystarczy, że wpiszecie w internecie frazy „Szkoła Jazdy Bytom”, „Prawo Jazdy Bytom”, a na pewno ją znajdziecie i będziecie zadowolenia z jej usług.