×

Jak napisać dobre CV?

Jak napisać dobre CV?

Pierwszym krokiem do dobrego zaprezentowania się naszemu potencjalnemu pracodawcy są niewątpliwie dokumenty aplikacyjne. Mowa tutaj oczywiście o curriculum vitae oraz liście motywacyjnym.

To nasza pierwsza jakże ważna szansa do pokazania się z najlepszej strony. Wielu z nas twierdząc, że to tylko CV jest w ogromnym błędzie. Nawet nie zdajemy sobie sprawy jak wiele jest w stanie „powiedzieć” o nas pracodawcy ten papierek. To on właśnie, a także jego estetyka wykonania mogą przekonać naszego przyszłego pracodawcę, aby nie wyrzucił go do kosza tylko na przykład zaprosił nas na rozmowę o pracę.

Tak ważne dlatego, aby miał odpowiedni wygląd oraz zawartość. Przede wszystkim musi być estetyczny, a informację zawarte w nim odpowiednio uporządkowane. Czasami nie są istotne wszystkie informacje z naszego życia, dlatego można niektóre z nich pominąć. Ważne natomiast, aby zwrócić uwagę na oczekiwania potencjalnego pracodawcy co do stanowiska na które aplikujemy i zaakcentować te, na które on z pewnością zwróci uwagę. 

Niestety nie jesteśmy w stanie przewidzieć ile czasu potencjalny pracodawca jest w stanie poświęcić na nasze CV. Jeśli będzie to niewielka jego ilość będzie szukał najcenniejszych dla siebie informacji. Stwórz CV w taki sposób, aby było przejrzyste, a informacje dopasowane do oferty na tyle widoczne, aby pracodawca mógł je spokojnie zauważyć.

Nie zapominajmy również, co dla wielu powinno być oczywiste, że wszystkie informacje muszą być zgodne z prawdą. Nie warto na przykład dodać nawet roku czy dwóch do stażu w renomowanej firmie. Kłamstwo prędzej czy później wyjdzie na nas, a my możemy być już skreśleni nie tylko na stanowisku w firmie do której aplikujemy, ale również i na rynku pracy w przyszłości.

Jeśli więc chcesz stworzyć atrakcyjne CV, które z pewnością zostanie zauważone przez Twojego potencjalnego pracodawcę i nie wyląduje w koszu, pomoże Ci w tym kreator CV. Wejdź na stronę https://be-rising.pl i wybierz szablon pasujący do Twojej osobowości. Napisz CV, które będzie przepustką do Twojej wymarzonej pracy.