×

Jaki wybrać grill?

Jaki wybrać grill?

Czemu grill na jesień?

Prawdopodobnie niewiele osób używa grillów jesienią, jednak jest to moment, w którym warto zorganizować takie wydarzenie. Duża część osób zaczyna naukę jako uczeń podstawówki, szkoły średniej czy student. Naszym pociechom lub nam samym należy się odpoczynek od ferworu pracy, nawałnicy materiału w szkole. Grill jest wyśmienitym momentem na spokojne odstresowanie w plenerze, zapomnienie o obowiązkach. Ogromnym atutem kupowania jesienią są niższe ceny po sezonie. Często spadają one o kilkanaście procent.

Jakie są grille?

Powinniśmy wziąć pod uwagę, gdzie użyjemy grilla oraz czy dana wersja będzie dla nas odpowiednia. Są trzy główne rodzaje grillów:

– gazowy, szybko uzyskują maksymalną temperaturę, są najbardziej energooszczędne spośród wszystkich

– elektryczny, nie wydziela zapachu, nieco mniej efektywny od gazowego, ale nie wymaga butli

– węglowy, najbardziej charakterystyczny, ma wysokie koszty eksploatacji.

Wybór grilla

Zastanawiając się nad każdym z rodzai grillów, powinniśmy wziąć pod uwagę klasyczne grille Weber. Jest to znana i funkcjonująca długi czas firma, która oprócz grilli, oferuje akcesoria oraz części zamienne, czego nie można powiedzieć o niektórych firmach.
Grille węglowe Weber posiadają certyfikat TÜV, który świadczy o bezpieczeństwie oraz solidnej konstrukcji. Ogromnym plusem jest filtrowanie zanieczyszczeń podczas spalania węgla, przez co nie zatruwamy atmosfery oraz samych siebie podczas grillowania.
Grille elektryczne są również energooszczędne, nie musimy kupować żadnego paliwa – wystarczy podłączyć do wtyczki i można zacząć grillowanie. Przy cenie 60 groszy za jedną kilowatogodzinę prądu, godzina grillowania wyniesie nas około 1,30 zł na najwyższej mocy.
Grille gazowe Weber zużywają bardzo mało gazu na godzinę przy najwyższej mocy – około 260 g. Co oznacza, że przy butli z 11 kg gazu możemy grillować przez 41 godzin. Również posiada wysokiej klasy zabezpieczenia, które zapobiegają wybuchowi gazu.

Warto wspomnieć, że wszystkie z nich mają zamienne ze sobą akcesoria, nie trzeba więc kupować nowych do innego rodzaju grilla czy żeby pożyczyć.