×

Lombard Jarocin – szybka gotówka

Lombard Jarocin – szybka gotówka

Kiedy potrzebujemy w bardzo szybkim czasie zastrzyku dodatkowej gotówki zazwyczaj pierwsze swoje kroki kierujemy do banku. Niestety okazuje się, że nawet przy kwocie około 1000 zł musimy wypisać mnóstwo formalności i jeszcze donieść odpowiednie dokumenty dotyczące naszych zarobków. W dodatku nie mając stałego źródła dochodu niejednokrotnie bank odmawia nam udzielenia kredytu.
Nikogo już więc nie dziwi fakt, że coraz więcej osób nie udaje się już do banków, a swoje pierwsze kroki kieruje przykładowo do… lombardu. Bez zbędnych formalności możemy otrzymać tam chociażby kwotę 300zł, pozostawiając zazwyczaj ruchomy przedmiot w zastaw na określony czas oraz procent. Jest to dla lombardu satysfakcjonujące zabezpieczenie.
W dodatku nikt nie zadaje żadnych zbędnych pytań. Nikogo nie interesuje czy mamy stałe zatrudnienie czy nie. Jeśli w uzgodnionym czasie nie zwrócimy pożyczonej przez nas kwoty, rzecz którą oddaliśmy pod zastaw przejdzie zwyczajnie na własność lombardu.
Mnóstwo osób nie udaje się do lombardu, gdyż nie ma pojęcia jakie rzeczy można tam pozostawić. Okazuje się, że tak naprawdę możemy tam zanieść naprawdę szeroki asortyment produktów. Przeważnie są to jednak tablety, telefony, komputery, zegarki markowe czy złota biżuteria. Dużo rzadziej jest to sprzęt RTV czy nawet AGD. Jednak takie przypadki także się zdarzają. Niezależnie jednak od tego co chcemy pozostawić w lombardzie, najważniejsze, aby rzecz ta miała oczywiście pewną wartość. Jeśli pracownik stwierdzi, że nie jest ona dla lombardu wartościowa nie otrzymamy za nią żadnej gotówki.
Zazwyczaj w lombardzie pracuje również i rzeczoznawca, który dokładnie sprawdza przyniesiony przez nas przedmiot. Ustala tym samym kwotę udzielonej pożyczki, aby nie przekroczyła ona wartości przyniesionej przez nas pod zastaw rzeczy.
Pamiętajmy, że każdy lombard rządzi się innymi prawami. Tym samym w różnych punktach możemy otrzymać kredyt na innych zasadach oraz dany przedmiot może zostać wyceniony także na inną kwotę.
Ze spraw formalnych wystarczy wyłącznie dowód osobisty czy prawo jazdy w celu podpisania umowy pożyczki. Kluczowe jednak, aby dokument tożsamości był ze zdjęciem. Dla osób, które w szybkim czasie potrzebują zastrzyku ekstra gotówki jest to najlepsze wyjście. Musimy się jednak liczyć z tym, że jeśli nie spłacimy pożyczki w terminie lub nie przedłużymy okresu spłaty nasz przedmiot przepadnie. W przypadku telefonu czy telewizora nie jest to tak straszne, gorzej gdy przedmiot ma też wartość sentymentalną, jak na przykład rodzinna biżuteria.
Jeśli więc wyskoczył Wam nieoczekiwany wydatek i w szybkim terminie potrzebujecie dodatkowej gotówki, ciekawą ofertę otrzymacie w miejscu lombard Jarocin. Jeśli nie wiecie gdzie dokładnie się znajduje. Wystarczy, że wpiszecie w wyszukiwarkę frazy: „skup złota Jarocin”, „skup telefonów Jarocin”czy „pożyczki pod zastaw Jarocin”, a z pewnością traficie we właściwe miejsce.