×

Sprawdź swoją zdolność finansową

Sprawdź swoją zdolność finansową

Czasami pojawiają się w naszym życiu naprawdę zaskakujące sytuacje, które mogą narobić nam mnóstwo problemów. Bardzo często, a nawet można powiedzieć, że w praktyce prawie zawsze wiążą się one też z nieoczekiwanymi wydatkami. Mowa przykładowo o zepsutej pralce, lodówce czy nawet niedużej stłuczce samochodowej. Czasami chcemy zwyczajnie jechać z rodziną na upragniony urlop i też potrzebne są na ten cel niemałe pieniądze.
Jeśli mamy odłożone pieniądze nie powinno stanowić to dla nas żadnego problemu. Gorzej jednak, gdy mamy już wiele wydatków i żyjemy z „miesiąca na miesiąc”. Wtedy można się naprawdę podłamać. Na szczęście bankowość internetowa oraz różnego rodzaju instytucje i firmy, pomogą nam bardzo szybko podreperować domowy budżet. Mowa tutaj o kredytach gotówkowych. Dzięki nim mamy szansę wreszcie wyjechać na upragniony urlop czy kupić nową lodówkę, gdy stara nagle się zepsuje. Tym bardziej, że w obecnych czasach banki kredytowe, czy nawet banki internetowe nie domagają się dostarczenia tylu dokumentów jak miało to miejsce jeszcze mniej więcej dwadzieścia lat temu.
Potrzeba wzięcia kredytu nie zawsze musi wiązać się jednak z problemami finansowymi. Zdarzają się bowiem momenty, w których pozyskanie dodatkowych środków pieniężnych może pomóc nam w realizacji życiowych celów. Mowa na przykład o budowie własnego domu czy rozpoczęciu działalności gospodarczej.
Jakie warunki trzeba więc spełniać, aby w obecnych czasach dostać kredyt gotówkowy? Jednym z czynników branych pod uwagę przez bank przy udzielaniu pożyczki jest nasza wiarygodność finansowa. Pod tym określeniem kryje się bowiem historia zaciągniętych przez nas zobowiązań oraz ich spłat. Bank chce sprawdzić czy regulowaliśmy je w terminie.

Najważniejszym warunkiem jest jednak posiadanie przez kredytobiorcę należytej zdolności kredytowej, której bank z pewnością starannie się przyjrzy. W jaki sposób możemy ją więc sami obliczyć, przed udaniem się do banku? Pomoże nam w tym niewątpliwie kalkulator kredytowy online. Dzięki niemu możemy bowiem wyliczyć jak wielki kredyt jesteśmy w stanie uzyskać, aby był on w dodatku dostosowany do naszego budżetu domowego. Jednak to nie wszystkie możliwości jakie daje nam kalkulator pożyczek online.

Dokładny kalkulator zdolności kredytowej oprócz bezpiecznej kwoty kredytu przyda nam się również w określeniu wysokości miesięcznej optymalnej jego raty. W tym celu warto wejść na stronę internetową twojkalkulator.pl. Dzięki niemu, nie wychodząc nawet z domu jesteśmy w stanie sprawdzić swoje możliwości finansowe. W dodatku znajdziemy tam też mnóstwo odpowiedzi na wiele nurtujących nas pytań związanych z uzyskaniem kredytu.
Jeśli więc za pomocą kalkulatora ustaliliśmy optymalną kwotę kredytu oraz nie posiadamy obecnie żadnych zobowiązań oraz opóźnień w dotychczasowych spłatach kredytu nie powinniśmy się przejmować. W takiej sytuacji bank bez problemu udzieli nam kredytu.