×

Sprowadzenie zwłok do Polski

Sprowadzenie zwłok do Polski

Coraz więcej osób z różnych krajów nieustannie wyjeżdża za granicę. Taka migracja ma jednak najróżniejsze przyczyny. Chcą na przykład zarobić na wymarzony dom, kiedy to w Polsce musieliby odkładać na to przez 30 lat. Rynek otwiera bowiem przed nimi nowe możliwości. W dodatku z roku na rok systematycznie powiększa się ich liczba i nie zamierzają oni wcale powracać do kraju.
Jeszcze dwadzieścia lat temu często było słychać stwierdzenie, że jadą tam „ za chlebem”. Współcześnie jednak czasy emigracji zarobkowej już się niewątpliwie skończyły. Mnóstwo osób osób otrzymuje odpowiednią pracę w rodzimym kraju, a emigracja ma całkowicie inne podłoże. Okazuje się bowiem, że ludzie mieszkający już dość długo w innym kraju, zaczynają ściągać tam swoje rodziny. Wysyłają tam dzieci do szkoły i nie myślą wcale o powrocie.
Pamiętajmy jednak, że migracja ma nie tylko same pozytywne strony. Musimy bowiem liczyć się również z negatywną jej stroną. Co zrobimy w sytuacji, gdy ktoś z naszych bliskich poniesie śmierć w innym państwie? Gdy jest wszystko dobrze nie myślimy nawet o takich rzeczach. Mają miejsce jednak przeróżne wypadki, a w dodatku niektórzy mieszkają tam już naprawdę długo…
Z najróżniejszych danych wynika niestety, że wzrasta ilość ludzi, którzy umierają poza granicami swoich rodzimych krajów. Powstaje wtedy bardzo poważny problem – sprowadzenie zwłok do Polski. Tym bardziej, że w takiej sytuacji należy działać naprawdę szybko. Jeszcze kilkanaście lat temu takie przypadki zdarzały się naprawdę rzadko. Po przystąpieniu Polski do Unii Europejskiej sytuacja wygląda zupełnie inaczej. W dodatku Polacy przeważnie decydują się na przewóz ciała do Polski. Nawet jeśli myślą o kremacji, ma ona miejsce dopiero na terytorium kraju. Dzięki temu rodzina ma możliwość „pożegnania” się ze zmarłym.
Istnieje na szczęście bardzo dużo firm trudniących się w sprowadzaniu ciała z prawie wszystkich krajów Unii Europejskiej. Możemy więc skorzystać z ich usług i przy powstałej tragedii powierzyć im sprawy urzędowe.
Przy dużej ilości tego rodzaju przedsiębiorstw jak wybrać tę najbardziej profesjonalną firmę? Długoletnią praktykę w prowadzeniu międzynarodowych usług pogrzebowych ma z pewnością przedsiębiorstwo CHARON Usługi Pogrzebowe. Spowodowało to, że posiada ogromną liczbę partnerów na całym świecie. Dzięki temu jest w stanie w krótkim czasie załatwić wszelką dokumentację niezbędną, by przewieść ciało do Polski. Zwracają także uwagę na jeszcze inne ważne aspekty. Dowiadują się między innymi jakich wyznań kulturowych i religijnych był zmarły.
Jeśli niestety dotknęła Was taka tragedia i Wasza bliska osoba poniosła śmierć poza granicami naszego kraju nie martwcie się o wszelkie formalności. Oddajcie to w ręce sprawdzonej firmy, która profesjonalnie i z należytym szacunkiem sprowadzi ciało do Polski. Skontaktujcie się w tym celu z firmą Centrum Pogrzebowe Charon. Pracujący tam wykwalifikowani fachowcy pomogą Wam przejść wszystkie formalności w tym jakże trudnym dla Was czasie.