×

Bukmacherzy, którzy w 2019 roku dostaną w Polsce legalne licencje

Bukmacherzy, którzy w 2019 roku dostaną w Polsce legalne licencje

Ustawa hazardowa, która weszła w życie w 2019 roku, wywróciła rynek usług bukmacherskich do góry nogami. Zgodnie z nowymi przepisami usługi bukmacherskie świadczyć mogą jedynie podmioty posiadające licencję wydaną przez Ministerstwo Finansów. Początkowo licencję taką uzyskało jedynie siedem firm.

Na chwilę obecną stosowną licencję ma już piętnaście podmiotów, jednak przewiduje się, że na koniec 2019, ich liczba może powiększyć się do dwudziestu. W związku z tym, że Ministerstwo Finansów nie podaje do publicznej wiadomości, które z firm zdecydowały się złożyć wnioski o stosowną licencję, większość pojawiających się  informacji to spekulacje lub plotki.

Wielu graczy liczy na to, że do listy legalnych bukmacherów dołączą duże marki, takie jak Unibet lub Bet365. Nie wiadomo również jak wygląda sytuacja tak dużych graczy jak Bwin oraz Bet-at-home.

Występowanie kolejnych podmiotów o przyznanie licencji na działalność bukmacherską świadczy o tym, że firmy nie chcą oddawać polskiego rynku bez walki i są gotowe na ustępstwa oraz płacenie podatków na rzecz polskiego fiskusa.