×

Szkodniki drewna zwalczanie

Szkodniki drewna zwalczanie

Jak pozbyć się korników?

Jest to pierwsza myśl jaka przychodzi nam do głowy, gdy w drewnianych elementach naszego domu słychać dziwne dźwięki, a z czasem pojawiają się również niewielkie otwory. W dodatku wysypuje się z nich tak zwana mączka drzewna. Jeśli są to niewielkie elementy dekoracyjne można sobie szybko z tym poradzić. Co jeśli dźwięk ten dobiega z belek podporowych czy elementów konstrukcyjnych dachu? Okazuje się jednak, że to nie korniki żerują w naszych dachach, parkietach czy drewnianych schodach. Nie atakują one bowiem drewna przetworzonego. Preferują korę żywych drzew w lasach.

W drewnie wykorzystywanym do produkcji różnego rodzaju elementów budowlanych, mebli czy dekoracji żeruje inna grupa owadów. Należą do nich głównie spuszczel pospolity oraz kołatek domowy.

Szkodniki drewna zwalczanie

Szkodniki drewna to problem towarzyszący człowiekowi od wieków. Jednak zwalczenie ich nigdy nie należało do łatwych zadań. Tym bardziej, że potrafiły spowodować naprawdę olbrzymie uszkodzenia w słupach podporowych, legarach, krokwiach czy drewnianych ścianach domów czy kościołów. Powodowało to, że wiele z tych elementów nie nadawało się do dalszego użytku, a jedynie do wymiany. Obecnie na szczęście czasy się zmieniły, a nieustanny rozwój różnych dziedzin naszego życia znalazł sposób i na ten problem.

Wspaniałą metodą, która jest ostatnimi czasy coraz częściej stosowana jest tak zwana fumigacja. Jej zaletą jest bardzo skuteczna likwidacja szkodników. Polega ona na okryciu całego budynku odpowiednim materiałem izolacyjnym i wpuszczenie do środka gazu. Mimo, że zabieg trwa nawet do 21 dni jest wysoce skuteczny. Do gazowania używany jest tutaj fosforowodór, który jest całkowicie bezpieczny dla materiału odkażanego – drewna. Spowodowało to, że w Unii Europejskiej to fumigacja palet stała się jedynym możliwym sposobem na pozbywanie się szkodników z drewnianych palet eksportowych.

Jeśli w Waszym domu również pojawiły się insekty i potrzebujecie pomocy w doborze odpowiedniej metody skontaktujcie się z firmą Corneco.pl.

Więcej na https://szkodnikidrewna.com.