×

Ważne jest pierwsze wrażenie

Ważne jest pierwsze wrażenie

W poznawaniu nowych osób w sytuacjach zarówno prywatnych jak i zawodowych bardzo ważne jest tak zwane pierwsze wrażenie. Co może się wydawać dość okrutne i niesprawiedliwe, człowiek wyrabia sobie zdanie o drugiej osobie w ułamku sekundy, gdy tylko go lub ją po raz pierwszy zobaczy.

Pierwsze opinie o drugiej osobie mogą się oczywiście zmienić w trakcie rozwijania relacji. Lepiej jednak od początku zacząć ją dobrze. Czy możemy jednak jakoś wpłynąć na efekt pierwszego wrażenia? Oczywiście, że tak. Przede wszystkim należy zaakceptować fakt, że coś takiego istnieje, przyjąć to do wiadomości i postarać się, by nasi rozmówcy mieli o nas od początku jak najlepsze zdanie.

To, co wpływa na wrażenie jakie wywieramy na innych jest przede wszystkim nasza mowa ciała i wygląd. W pierwszej sekundzie poznawania się jak widać liczy się nie tylko wnętrze. Wyglądem człowiek przekazuje światu informacje o swoim charakterze i statusie społecznym. Warto wyglądać serdecznie i schludnie oraz ubierać się odpowiednio do okazji. Czasem jednak szczypta ekstrawagancji pozwoli nas zapamiętać światu jako nietuzinkowe jednostki.

Kwestie kosmetyczne i bardziej związane ze zdrowiem i ciałem również się liczą. Nie chodzi to tylko o zadbanie o dobry wygląd dłoni i czyste włosy. Ważny jest np. nasz uśmiech i stan zębów. Jeśli ma się taką potrzebę i możliwość warto zainwestować w aparat ortodontyczny. Nie zepsuje on naszego wyglądu nawet na jeden dzień leczenia, jeśli zdecydujemy się na niewidoczny aparat na zęby. Ten najbardziej rozpowszechniony to aparat na zęby Invisalign, niewidoczny dla otoczenia przez cały czas leczenia. Warto zatem sprawdzić ofertę najbliższego centrum stomatologicznego w kierunku właśnie takiego aparatu.

Poznając nowe osoby warto zadbać o zrobienie na nich dobrego pierwszego wrażenia. Może ono pomóc w dalszym kontakcie z tą osobą.