×

Jakie maszynki do strzyżenia psów są odpowiednie dla danej rasy?

Jakie maszynki do strzyżenia psów są odpowiednie dla danej rasy?

Każdy pies wymaga pewnych zabiegów pielęgnacyjnych, szczególnie jeśli jest to rasa długowłosa. W przypadku konieczności regulowania długości sierści wybranie konkretnej wielkości i funkcjonalności elektrycznej maszynki do strzyżenia psów jest sprawą bardzo istotną. Każdy właściciel zwierzaka musi sam ocenić, czy zająć się czynnościami groomerskimi samodzielnie, czy też oddać psa w ręce doświadczonego specjalisty. Z reguły na tę decyzję wpływa to, czy pies jest przygotowywany do wystawy, czy jest to zwykłe strzyżenie.

Dlaczego warto skorzystać z usług dobrego salonu groomerskiego?

Jeśli mamy do czynienia z przygotowaniem psa rasy długowłosej do wystawy z pewnością warto skorzystać z usług profesjonalnego psiego fryzjera, który jest w posiadaniu różnych maszynek do strzyżenia psów, które może dostosować do wielkości i wymagań specyficznych dla danej rasy. W przypadku skracania okrywy włosowej i nadawania pożądanego kształtu u małego psa groomer może dostosować urządzenie tak, aby maszynka do strzyżenia psów pracowała efektywnie i jednocześnie nie narażała zwierzęcia na stres i ewentualne uszkodzenia skóry.

Czy można samodzielnie strzyc swojego pupila?

Jak najbardziej tak. Trzeba jednak w sposób bardzo przemyślany dokonać zakupu urządzenia do strzyżenia, aby było odpowiedniej wielkości i posiadało końcówki potrzebne do nadawania kształtu sierści naszego psa. W zestawach maszynek do strzyżenia psów dodatkowo znajdują się szczotki, grzebienie i nożyczki specjalnie przystosowane do pielęgnacji zwierząt, dlatego może warto spróbować samodzielnie wykonywać czynności groomerskie. Taka decyzja jest jak najbardziej uzasadniona, jeśli nasz domowy pupil nie bierze udziału w wystawach psich piękności, a strzyżenie jest tylko czynnością czysto pielęgnacyjną, przeprowadzaną dla zdrowia i komfortu zwierzęcia.